Це цілком воєнний випуск, значення якого полягає в тому, що після втрат у Криму навесні 2014 року Україна зберегла безперервність підготовки офіцерських кадрів для ВМС власними силами. Навіть в умовах війни щороку Інститут здійснює набір курсантів з доволі великим конкурсом.
Наразі навчатися до Інституту йдуть дуже мотивовані кандидати, які роблять свідомий вибір на користь нелегкої офіцерської кар’єри. Випускники цього року представляли усі регіони України. Дев’ятнадцять з них мають досвід служби за контрактом у Збройних силах, п’ятеро до вступу в Інститут у 2014 році брали участь в АТО, а двоє з них – Сергій Савченко та Василь Мороз – мають бойові державні нагороди – ордени "За мужність" 3-го ступеня.
Урочиста посвята в офіцери пройшла на площі Одеського морського вокзалу в присутності родичів і близьких випускників, командування й командирів кораблів ВМСУ, представників органів влади, духовенства, мешканців Одеси тощо. Випускники Інституту отримали перші офіцерські погони, кортики й дипломи за освітньо-кваліфікаційним рівнем "магістр".
Важливість моменту підкреслювала та обставина, що вручали молодим офіцерам ці важливі атрибути особисто командувач ВМС адмірал Ігор Воронченко і його заступник контрадмірал Олексій Неїжпапа. Четверо лейтенантів отримали дипломи з відзнакою.
Лейтенант Максим Хомяченко, уродженець Донецької області, до навчання служив за контрактом на фрегаті "Гетьман Сагайдачний", брав участь у кількох місіях, зокрема в антипіратських операціях НАТО і ЄС в Індійському океані у 2013-2014 роках. Нагороджений кількома медалями, зокрема НАТО. Одружений, дружина Аліна – також з Донецької області. За пару тижнів до випуску в молодій сім’ї народився син.
Випускники Інституту отримали перші офіцерські погони, кортики й дипломи за освітньо-кваліфікаційним рівнем "магістр".
Двоє молодих лейтенантів, Богдан Головаш і Владислав Костишин, додатково отримали почесні грамоти від командувача за мужність і стійкість під час перебування у російському полоні, до якого потрапили 25 листопада 2018 року внаслідок захоплення катерів ВМСУ в районі Керченської протоки. Вже після визволення вони завершили курс навчання, склали іспити та захистили магістерські роботи. А лейтенантські погони та кортики за обох отримали батьки ще торік, коли відбувся «їхній» випуск.
Традиційним стало вручення кортика ВМС Італії кращому випускнику, яким став Павло Мотуз. Молодому лейтенантові кортика вручив особисто помічник військового аташе Італії в Україні Массімо Проєтті.
Особливістю урочистої події стала нова започаткована традиція, дуже важлива для воєнного часу: перші офіцерські погони на плечі синів-випускників одягали їхні батьки та рідні. А таке не лише забувається, а й сприяє патріотичному вихованню молоді в цілому.
Офіцери-випускники згадали хвилиною мовчання моряків, що загинули за волю і незалежність України, попрощалися з Прапором Інституту, ставши на коліно, а потім – вже востаннє разом – пройшли строєм перед присутніми. Далі на молодих офіцерів чекає служба на кораблях і катерах ВМСУ.
Звичайно, зимовий випуск офіцерів має свою сувору святковість. На відміну від літніх севастопольських випусків офіцерів у білих тужурках, що віддзеркалювалися на золоті погони, і щойно отриманих новеньких кортиків разом із букетами червоних троянд у дівчат, що стояли поруч. Але віриться, що колись, після визволення Криму, майбутні лейтенанти українського флоту знов святкуватимуть випуски у сонячному Севастополі.