xcounter
#

Мінстратегпром створить дискусійний майданчик для оптимізації взаємодії між виробниками та замовниками військової техніки

1615
Відремонтовані та модернізовані танки ЗСУ в цеху ХБТЗ
Відремонтовані та модернізовані танки ЗСУ в цеху ХБТЗ

За задумом, Координаційна платформа з розвитку озброєння і військової техніки сприятиме належній практичній реалізації Стратегії національної безпеки України та розвитку оборонно-промислового комплексу України

Віце-прем’єр-міністр України – Міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олег Уруський у середу, 8 вересня ц.р., ініціював створення нової Координаційної платформи з розвитку озброєння і військової техніки (ОВТ). Перше засідання має відбутися вже наступного місяця (у жовтні 2021 року).

Як повідомляє офіційний сайт Мінстратегпрому, нова платформа створюється з метою організації ефективної взаємодії міноборони, ЗСУ та інших силових структур України з вітчизняними державними та приватними підприємствами оборонно-промислової та авіакосмічної галузі.

Читайте також: Мінстратегпром та Міноборони України розповіли про стан виконання ДОЗ-2021

Мінстратегпром
Нарада в Мінстратегпромі щодо стану виконання ДОЗ-2021 / Фото: Мінстратегпром

Дискусійний майданчик, за задумом Мінстратегпрому, має забезпечити:

  • реалізацію єдиної державної промислової політики у сфері державного оборонного замовлення, оборонно-промислової та авіакосмічної діяльності;
  • ефективну взаємодію органів державного управління, силових структур, оборонних підприємств та військових частин у рамках роботи з модернізації та оновлення озброєння і військової техніки (ОВТ), а також задоволення критичних потреб;
  • опрацювання конкретних пропозицій з розвитку ОВТ з урахуванням реалій сучасних збройних конфліктів та бойових дій на Сході України.
Дозор-Б
Цех ЛБТЗ з ТКБМ "Дозор-Б"

За планом, засідання Координаційної платформи відбуватимуться на базі міністерства на регулярній основі. До проведення таких заходів, у форматі круглого столу, планують залучати представників профільних комітетів Верховної Ради України, КМУ, Науково-технічної ради при Мінстратегпромі, силових структур та військових частин, а також виробників ОВТ різних форм власності.

МіГ-29 ПС ЗСУ
Винищувачі МіГ-29 в цеху ЛДАРЗ

Робота нового майданчику має покращити забезпечення виконання в практичному аспекті затвердженої Указом Президента України Стратегії національної безпеки України, розробленої Мінстратегпромом та схваленої РНБО Стратегії розвитку оборонно-промислового комплексу України, а також програмним документам з розвитку озброєння та військової техніки.

Варто додати, що створення такої платформи, в ідеалі, зможе принаймні покращити комунікацію між виробниками озброєння та кінцевим замовником (в лиці Міноборони та ЗСУ), яка останнім часом з низки причин є досить складною.

Телекард-Прилад
Виробництво на приватному підприємстві "Телекард-Прилад"

Зокрема, в нещодавньому інтерв’ю "Укрінформу", новопризначений заступник Міністра оборони України з питань формування державної політики в сфері військово-технічної політики Олександр Носов скаржився на чисельні "необдумані або надумані звинувачення" в бік керівництва Міноборони та ЗСУ зі сторони окремих політиків та ЗМІ, а також "комерційну, приховану, нечесну боротьбу" між постачальниками ОВТ за замовлення (тобто публічний тиск та лобіювання інтересів окремих виробників, знову ж таки з залученням політиків та ЗМІ).

Носов
Заступник Міністра оборони України з питань формування державної політики в сфері військово-технічної політики Олександр Носов / Фото: Укрінформ

Також він повідомив про початок певних робіт в Міноборони зі збільшення прозорості замовлень для армії та зменшення їх секретності, в чому також може сприяти робота нової Координаційної платформи.

"Дуже хочу і намагаюся зменшити рівень секретності. Він надзвичайно високий, що породжує багато чуток, які в несерйозній пресі "розквітають" у сенсації, і навіть, в "зради". Цьому треба класти край. Міноборони має слабкий медійний захист по спростуванню таких звинувачень. Зараз я це дуже відчуваю. У цьому мене підтримують і СБ України, і Мінстратегпром, і Мінфін та інші", - відзначив Олександр Носов.

Читайте також: Мінстратегпром прийняв "Програму 2030" для авіації: куди на експорт підуть літаки "Антонова"