Створення таких бронепанелей – задача дуже складна, особливо з урахуванням того, що в Україні промислового виробництва захисних елементів на основі кераміки просто не існує. Разом з тим, сьогодні у ДП "СЗТФ "Прогрес" говорять про успішне проведення попередніх випробувань цього виробу та підготовку до державних випробувань, які планують провести вже в цьому році.
Так, сьогодні ДП СЗТФ "Прогрес" спільно з ДП ХКБМ ім. О. О. Морозова активно продовжує роботи з удосконалення дискретної керамо-полімерної композитної броні. Роботи ведуться в ініціативному порядку в інтересах Міністерства оборони України.
Читайте також: "Трімен" успішно завершив випробування нових прицілів для БТР-70 та БТР-80
Для виробництва бронепанелей використовуються керамічні бронеелементи на основі оксиду алюмінію, які також виготовляються за власною технологією.
Бронепанелі мають макрошарувате компонування і складаються з дискретного керамічного шару, який розміщується у високоміцній полімерній матриці, та текстильно-полімерного затримуючого шару. Додатково бронепанелі можуть оснащуватись підкладкою з надвисокомолекулярного поліетилену.
Кріпити їх на штатній броні легкоброньованої техніки планують за допомогою бонок. Таку конструкцію бронепанелей зумовили результати останніх досліджень. Вони доводять, що саме багатошарові конструкції, які поєднують елементи кераміки та полімерних композитів, спроможні забезпечити надійний захист від високоенергетичних динамічних навантажень.
Сьогодні проєкт створення дискретної керамо-полімерної композитної броні знаходиться на завершальному етапі. Наразі ведуться роботи з оптимізації масогабаритних характеристик керамо-полімерної броні з метою зниження її питомої ваги.
Дослідні зразки бронепанелей на постійній основі проходять натурні балістичні випробування на полігоні ДП "ХКБМ ім. О.О. Морозова" за участю представників 85 Військового представництва Міністерства оборони України за Програмою-методикою, розробленою ДП "ХКБМ ім. О.О. Морозова".
Як повідомляють на ДП "СЗТФ "Прогрес", на сьогодні завершено цикл попередніх натурних балістичних випробувань. Підтверджено високу живучість та вогнестійкість керамо-полімерної броні, а також її ремонтопридатність в польових умовах.
Детальніше про унікальну розробку від ДП "СЗТФ "Прогрес" – у наступному номері журналу Defense Express.
Читайте також: Пересісти на "Грифони": Франція запускає виробництво лінійки нових бронемашин