xcounter
#

ЗСУ поповнюються БМПВ: гібридами російських Т-62 із баштами від БМП

10519
ЗСУ поповнюються БМПВ: гібридами російських Т-62 із баштами від БМП

Об'єктивно існує не так й багато варіантів із тим, що робити із захопленими Т-62

В Україні налагоджують трансформацію танка Т-62 у нову бойову машину шляхом встановлення замість танкової башти башти від БМП-2.

Зокрема спочатку з'явилась інформація про роботу у цьому напрямі "Фонду Притули", а сама машина отримала назву БМПВ:

Читайте також: В "Укргідроенерго" розповіли, як рашисти цілеспрямовано підірвали Каховську ГЕС за найгіршим варіантом

А згодом у мережі з'явились фото вже готового виробу на фронті та зазначенням, що таких машин буде більше:

Питання викликає розміщення на башті динамічного захисту, потужність якого мала бути послаблена, або мова йде про спеціальний вид елементів, або інше конструкційне рішення, яке має дозволити його використання на відносно тонкій броні.

Але загалом рішення переробити танк із нині специфічною 115-мм гарматою та обмеженими реальними можливостями у бойову броньовану машину іншого класу виглядає цілком логічно. Зрештою саме таким шляхом пішли в Алжирі, де Т-62 переозброїли баштами "Бережок" від БМП-2.

Таке рішення було прийнято країною через наявність близько 300 танків Т-62 й виглядає доволі доцільним з точки зору витрат.

Водночас для України питання, що робити з трофейними російськими Т-62 також доволі актуальне, бо цих машин захоплюється більше, ніж знищується. Зокрема за даними Oryx підтверджено захоплення 44 Т-62 рашистів, а знищення - 22 одиниць, ще 5 були пошкоджені.

А альтернативою цього проекту є лише рішення Ізраїлю, який перероблював трофейні Т-54 та Т-55 у бронетранспортер Achzarit.

Achzarit
Achzarit - БТР на базі Т-54 та Т-55

Й зрештою потреба у бронетранспортерах із танковою бронею в умовах реальної війни не менша за машини для вогневого впливу на противника.

Читайте також: Вкрай важливі для ЗСУ боєприпаси та ще більше БМП Marder: до кінця липня Німеччина поставить Україні нову зброю