xcounter
#

ЗСУ почали збивати рашистів за допомогою британського ЗРК Stormer (відео)

7737
Британський ЗРК Stormer HVM, ілюстративне фото з відкритих джерел
Британський ЗРК Stormer HVM, ілюстративне фото з відкритих джерел

За добу окупанти вже втратили п’ять БПЛА та один штурмовик Су-25

Прес-служба Угрупування Об'єднаних Сил ЗСУ сьогодні повідомила, що за минулу добу війська протиповітряної оборони Сухопутних Сил на Сході збили чотири ворожі безпілотники типу "Орлан-10" та один рашистський штурмовик типу Су-25.

При цьому на одному із зображень до цього фоту було зображено зенітно-ракетний комплекс малої дальності Stormer HMV, один із шести таких ЗРК, які в липні 2022 року Велика Британія поставила для Збройних Сил України.

Читайте також: Які сучасні літаки РФ активно падають в Україні та за чим окупанти лізуть на бази зберігання

Із цього можемо зробити припущення, шо ці чотири ворожі БПЛА та Су-25 протягом минулої доби були знищені саме за допомогою HMV Stormer. Схоже, що дебют британського ЗРК виявився настільки успішним, що бійці армійської ППО вирішили повторити успіх та "завалили" уже п’ятий за добу рашистський "Орлан-10".

Нагадаємо, що комплекс Stormer HVM – це "самохідна версія" переносного зенітно-ракетного комплексу StarStreak, розміщеного на шасі легкого танка FV101 Scorpion. Одна машина Stormer HVM має одразу вісім пускових установок та ще + 12 ракет StarStreak в додатковому боєзапасі, які можуть знищувати повітряні цілі на дальності до 7 км та на висоті до 7 км.

Замість уламково-фугасної бойової частини в ракетах StarStreak використовується три окремих суб-боєприпаси – "дротики", кожен з яких може розганятись до швидкості 3 Махів, має власну систему наведення за "лазерною стежкою" та підривач сповільненої дії.

Читайте також: Велика Британія дає Україні нову партію допомоги, ЗСУ зможуть відстріляти по рашистам на 36 ракет більше