xcounter
#

Велика Британія почала постачати ЗРК Stormer HVM для ЗСУ

50778
Британський ЗРК Stormer HVM, ілюстративне фото з відкритих джерел
Британський ЗРК Stormer HVM, ілюстративне фото з відкритих джерел

Такі системи допоможуть прикрити бронетехніку під час очікуваного контрнаступу

Міністерство оборони Великої Британії сьогодні сповістило про те, що воно уже поставило для Збройних Сил України шість зенітно-ракетних комплексів Stormer HVM та "сотні ракет" до цих ЗРК. Новина цікава, тому тут мало обмежитись констатацією "Британія почала передавати Україні системи ППО".

Комплекс Stormer HVM – це по суті "самохідна версія" переносного зенітно-ракетного комплексу StarStreak, розміщеного на шасі легкого танка FV101 Scorpion. Одна машина Stormer HVM має одразу вісім пускових установок для ракет StarStreak, які можуть знищувати повітряні цілі на дальності до 7 км та на висоті до 7 км.

Читайте також: Сотні дронів-камікадзе, десятки артсистем, 1600 одиниць протитанкової зброї - Великобританія оголосила про передачу озброєння ЗСУ (оновлено)

Важлива особливість ракет StarStreak – замість уламково-фугасної бойової частини використовується три окремих суб-боєприпаси – "дротики", кожен з яких може розганятись до швидкості 3 Махів, має власну систему наведення за "лазерною стежкою" та підривач сповільненої дії.

Британська армія має усього 60 таких високотехнологічних комплексів. Тому передача навіть шести Stormer HVM для ЗСУ – це уже вагома підтримка. Якщо зважити на функціонал таких систем армійської ППО, то можемо стверджувати, що Stormer HVM допожуть прикрити нашу бронетехніку під час очікуваного контрнаступу.

Британський ЗРК Stormer HVM, ілюстративне фото з відкритих джерел
Читайте також: У Пентагоні озвучили скільки часу проходить від оголошення про передачу озброєння до її постачання