Черговий випуск операторів відбувся на базі Школи протитанкової артилерії 184-го навчального центру Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного.
Як повідомила АрміяInform з посиланням на в.о. начальника Школи підполковника Сергія Гончарова, навчання українські військові проходили впродовж 30 днів як у класах, так і на полігоні.
Читайте також: ЗСУ показали, що залишиться від бронетехніки ворога після застосування ПТРК NLAW
"Загалом за період навчання кожен із фахівців здійснив не менше ніж 100 тренажерних пусків з ПТРК "Корсар" і "Стугна-П". Сьогодні випускається три групи військовослужбовців. Частина з них підтвердила свій фаховий рівень, інші, окрім цього, здобули фах командира відповідного протитанкового підрозділу", - розповів Сергій Гончаров.
Окрім власне практичних тренувань з пусків з вітичзняних протитанкових комплексів виробницвта ДККБ "Луч", з широким застосуванням сучасних тренажерів, значну увагу в навчанні нових операторів ПТРК було приділено також інженерній підготовці, маскуванню, скритому переміщенню і тактиці дій.
"Велике значення має власне маскування: вихід розрахунку і заняття позиції повинно бути весь час скритним. Тому що розрахунок ПТРК — це одна з найважливіших цілей для снайперів противника. Вони добре знають, яку шкоду можуть заподіяти протитанкісти. Тож ведуть полювання на них. І маскування, скрите переміщення, відповідний захисний одяг, зокрема "кікімори", — це для протитанкістів життєво необхідні компоненти успішного виконання завдань", - відзначив в.о. заступник командира навчального артилерійського полку — начальник відділення організації навчального процесу підполковник Микола Ханас.
Варто додати, що днями на одному з полігонів Київської області також відбулася практична перевірка вмінь і навичок майбутніх інструкторів-операторів ПТРК "Стугна-П" та "Корсар" Сил територіальної оборони ЗСУ.
Також військовослужбовці ЗСУ продовжують опанування сучасних протитанкових комплексів наданих країнами-партнерами з НАТО - FGM-148 Javelin й NLAW, а також одноразових гранатометів M141 Bunker Defeat Munition.
Зокрема відомо, що протитанкові ракетні комплекси третього покоління виробництва США надійшли у 72-гу ОМБр імені Чорних Запорожців.
Читайте також: ЗСУ показали, що залишиться від танків ворога після влучання Javelin