xcounter
#

ЗСУ мають унікальний "цех на колесах", щоб якнайшвидше ремонтувати HMMWV та іншу автотехніку НАТО

10725
ЗСУ мають унікальний "цех на колесах", щоб якнайшвидше ремонтувати HMMWV та іншу автотехніку НАТО

Мобільна майстерня була створена з урахуванням потреб та досвіду ЗСУ, продиктованих війною з РФ

Збройні Сили України тепер мають справжній "цех на колесах", призначений для технічного обслуговування та ремонту "натівської" автомобільної техніки. Машини були закуплені благодійним фондом "Повернись живим", дві такі системи вже надійшли до військових частин Командування сил логістики ЗСУ, ще чотири планують поставити до нового року.

Вартість однієї машини – 320 тисяч євро, проект стартував на початку літа цього року. Йдеться про свого роду унікальну машину, розроблену спеціально під потреби ЗСУ – ідею, технічні вимоги та креслення системи розробив Ігор Сімутін.

Читайте також: Відправка в Україну машин HMMWV та БМП Bradley з ракетами TOW-2 – ефективне рішення проти танків РФ, вважають у США

За словами Сімутіна, коли він звернувся до американських партнерів зі своїм баченням машини, яку б хотіли отримати ЗСУ, то йому відповіли, що для його переліку завдань використовується три різні машини, водночас умови поля бою диктували потребу саме в одній системі, яка б дозволяла "закрити" низку завдань.

"Наш досвід експлуатації та проведення ремонтів на виїзді уже сформувався в певні очікування і я його накреслив. Я хочу машину, яка має такі-то технічні характеристики, відповідає таким-то умовам і робоча зона, в якій проводиться ремонт, повинна мати отакі засоби", – каже автор "цеху на колесах".

мобільна майстерня
Всередині мобільної майстерні. Фото: Генеральний штаб ЗСУ

Мобільна майстерня базується на шасі MAN і має додатково причіп з обладнанням. За словами військових, така мобільна майстерня може оперативно допомогти не одній, а цілому підрозділу машин HMMWV, причому ремонт займатиме від декількох днів до тижня, а потім якнайшвидше переїхати в інше місце, де теж треба ремонтувати автомобільну техніку.

Такий "цех на колесах" має свій кран-маніпулятор, завдяки якому можна навіть у польових умовах замінити двигун машини на новий, фактично провівши таку собі "реанімацію". Водночас пневмосистема достатньо потужна, щоб обслуговувати декілька машин одночасно.

Читайте також: ПТРК TOW добрались до ЗСУ в одному з найкращих поєднань - з HMMWV