xcounter
#

Затонуле судно РФ Ursa Major було дещо меншим за крейсер "Москва", і воно могло справді йти саме у Владівосток

11275
Суховантаж Ursa Major, архівне фото з відкритих джерел
Суховантаж Ursa Major, архівне фото з відкритих джерел

Але що справді могло вибухнути таке, щоб привело до загибелі судна, може так і залишитись таємницею

Вранці 24 грудня 2024 року з’явились повідомлення про те, що у водах Середземного моря через вибух на борту затонув російський суховантаж Ursa Major зі складу флоту компанії Міноборони РФ "Оборонлогистика", котрий в попередні роки використовувався для роботи "Сирійського експресу".

Сама по собі подія з вибухом та подальшим затопленням Ursa Major виглядає дещо специфічно, бо в даному випадку мова про доволі крупне судно із довжиною корпусу 140 метрів та шириною 23 метри, що за габаритами було дещо меншим, аніж наприклад крейсер "Москва". Про всяк випадок нагадаємо, що потоплений в 2022 році "Нептуном" флагман ЧФ РФ мав довжину корпусу 186,5 метрів та ширину корпусу в 20 метрів.

Читайте також: Італія також замовила Eurofighter, але ціну вирішили навіть не називати, бо це страшно

Одразу ж після появи самої новини про вибух та подальше затоплення Ursa Major слідом з’явилось повідомлення про те, що цей суховантаж прямував насправді до Владівостока, та віз на своєму борту два портові крани Liebherr та дві 45-тонні кришки для атомних реакторів одного із майбутніх криголамів.

На перший погляд, такі дані можуть виглядати малодостовірними, бо в поточній геополітичній ситуації для РФ було б логічнішим посилати усі можливі наявні плавзасоби до берегів Сирії, аби вивезти звідти свій контингент військ в нову точку призначення, наприклад Лівію чи Судан.

Але нюанс в тому, що в цьому випадку згадане вище Ursa Major справді везло саме портові крани та кришки від атомних реакторів, у відкритому доступі є зображення, яке ці дані підтверджує.

Річ в тім, що Росія на Далекому Сході веде черговий "мега-проект" по будівництву атомних криголамів проекту "Лидер", закладка першого з яких під назвою "Россия" відбулась у 2020 році, хоча розпорядження про старт будівництва було дане ще в 2010 році.

Будівництво цього криголама має відбуватись на суднобудівельному комплексі "Звезда" в місті Большой Камень, розташованому за 30 кілометрів від самого Владівостока.

Далі ми можемо зауважити такий специфічний нюанс – на даний момент плановий строк здачі атомного криголама "Россия" відкладений мінімум на 2030 рік, при цьому судячи з усього, на даний момент самі росіяни не до кінця впевнені, що таки зможуть добудувати цей криголам.

Макет російського атомного криголама за проектом "Лидер", ілюстративне фото з відкритих джерел

Але тим не менш, можливо за інерцією, але деякі елементи для реалізації цього проекту, тобто кришки до атомних реакторів та коштові портові крани Liebherr, росіяни вважали за потрібне доставити, використовуючи той самий суховантаж Ursa Major.

Однак це тільки підкреслює таємничість фактору, так що ж могло вибухнути на борту цього 140-метрового суховантажу, котрий в підсумку пішов на дно.

Читайте також: РФ могла дати КНДР $5,5 млрд за зброю та снаряди й $576 млн за війська, але що реально стоїть за цими цифрами