xcounter
#

Західні аналітики думають, що в РФ стало вдвічі більше МиГ-31К під "Кинжал"

13912
Російський МиГ-31К з ракетою "Кинжал", ілюстративне фото з відкритих джерел
Російський МиГ-31К з ракетою "Кинжал", ілюстративне фото з відкритих джерел

Деякі цифри по ОТРК "Искандер" виглядають також цікавими, їх треба проаналізувати також

IISS (Міжнародний інститут стратегічних досліджень) в своїй доповіді по застосуванню ракетного озброєння у війні РФ проти України розповіли також не тільки цікаві деталі про ATACMS, але й деякі інші цифри, які стосуються поточного ракетного потенціалу країни-агресора.

Наприклад, експерти IISS в своїй доповіді заявляють про те, що "ВКС РФ" зараз мають в своєму розпорядженні аж 24 літаки МиГ-31К. Якщо вони тут не зробили описку, то це означає, що за майже рік повномасштабної війни Росії проти України кількість літаків-носіїв аеробалістичних ракет Х-47М2 "Кинжал" виросла удвічі. Текст доповіді можна прочитати ось за цим посиланням.

Читайте також: F-15 дуже хороший літак, але Україні потрібен "швейцарський ніж" — український пілот
Російський МиГ-31К з ракетою "Кинжал", ілюстративне фото довоєнних часів

Якщо виходити із даних того ж довідника The Military Balance 2023 (дані в якому, очевидно, наводяться на початок цього року), то там можемо побачити вказівку про наявність у рашистів всього 12 літаків типу МиГ-31К.

Оскільки підтверджень по цим цифрам ще нема з інших відкритих джерел, то поки ще зарано судити, в який саме спосіб росіяни могли наростити флот своїх МиГ-31К до 24 одиниць, і наскільки це може посилити можливості Кремля по застосуванню ракет "Кинжал" в тому числі для ударів по Україні.

Але тут ми не можемо не пригадати повідомлення про те, що на початку вересня 2023 року міністр оборони РФ Шойгу під час візиту Ким Чен Ина заявив про наявність нового носія під "Кинжали" під індексом МиГ-31И, вперше про існування якого стало відомо ще у серпні 2022 року.

Російський МиГ-31К з ракетою "Кинжал", ілюстративне фото з відкритих джерел

У цій же доповіді експерти IISS наводять також і деякі цифри про ОТРК "Искандер" в армії РФ. Для початку, вони стверджують, що рашисти мають загалом 150 пускових установок на 14 ракетних бригад загалом, і що тепер кількість ПУ на бригаду складає 12 одиниць (хоча раніше вважалось 16 одиниць).

Крім того, вони наводять розбивку, за якою РФ у перші 3 місяці повномасштабного вторгнення в Україну застосувала лише понад 120 балістичних ракет 9М723, але от до 18 листопада 2022 року цей показник виріс до майже 900 одиниць.

Раніше Defense Express розповідав про те, що станом на вересень 2023 року на кордоні з Україною стояло 46 пускових установок ОТРК "Искандер", і ми розбирали, що саме означає цей факт.

Військові армії РФ готуються до запуску балістичної ракети з ОТРК "Искандер", ілюстративне фото довоєнних часів
Читайте також: РФ розширює полігони в тилу, щоб збільшити "пропускну здатність" підготовки мобілізованих