xcounter
#

F-15 дуже хороший літак, але Україні потрібен "швейцарський ніж" — український пілот

47213
 F-15C Eagle, фото ілюстративне, джерело — U.S. Air Force
F-15C Eagle, фото ілюстративне, джерело — U.S. Air Force

Пілот ПС ЗСУ порівняв американські літаки F-15 та F-16 і акцентував, який з них якнайкраще підходить для виконання місій на полі бою в Україні

Багатофункціональний винищувач F-16 у найближчому майбутньому має стати основним літаком українського війська — про передачу цих літаків вже оголосили такі країни, як Нідерланди, Данія і Норвегія. Про те, що F-16 буде основним типом літака вже чітко окреслили й у ПС ЗСУ, визначивши, що зрештою служба може посилитися також і шведськими JAS 39 Gripen, яких буде небагато.

Разом з тим, сьогодні навчання на літаки F-16 у країнах-партнерах вже проходять українські пілоти, які вже невдовзі розпочнуть польоти на цих літаках, і тому цікавою є думка цих пілотів щодо того, наскільки Україні може в теорії підійти й такий літак, як F-15.

Читайте також: Швеція назвала складну умову, за якої готова дати Gripen, але є альтернатива

"Винищувач F-15 — це дуже хороша бойова машина і вона, напевно, де в чому — так як територія України досить немаленька — вона нам, можливо, більше б підходила, але, по-перше, літак F-15, якщо ми говоримо саме про модель "С", винищувача, а не винищувача-бомбардувальника, то це все ж таки машина, "заточена" більше під роботу по повітряних цілях", а нам потрібен такий собі "швейцарський ножик", яким є F-16", — розповідає український пілот з позивним "Мунфіш", який зараз проходить навчання на американський винищувач.

Він наголошує, що хоч і F-16 має менший радіус дії в порівнянні з F-15, але натомість "може виконувати весь спектр завдань, який взагалі покладається на авіацію на Заході".

У контексті постачання Україні західних літаків також важливо розуміти, що це дійсно надважливий етап для нашого війська, але водночас ця зброя не буде такою собі "срібною кулею" чи game changer, що "одразу ж" знищить противника — тут потрібно акцентувати, що F-16 Україна буде отримувати поетапно, і відповідно з більшою кількістю літаків, які ставатимуть на озброєння ПС ЗСУ, розшириться і кількість завдань, які вони виконуватимуть на полі бою.

Так, наприклад, у США вбачають, що перша партія літаків буде виконувати завдання зі знищення ворожих крилатих ракет, зменшивши навантаження на наземну ППО, а вже потім наші пілоти на F-16 будуть виконувати місії безпосередньо на фронті.

Читайте також: Наскільки критично Україні треба AWACS у пару до F-16: пілот Повітряних Сил ЗСУ оцінив потребу у таких літаках