xcounter
#

За 6 років війни лише 13% зразків озброєння розроблено на вимогу Генштабу

6297
Ударний БПЛА "Сокіл-300" від ДККБ "Луч" під час презентації
Ударний БПЛА "Сокіл-300" від ДККБ "Луч" під час презентації

Мова йде про зразки ОВТ, розробкою яких займались українські підприємства з заданими характеристиками та відповідним фінансуванням з боку держави

Про це під час круглого столу "Оптимальний шлях переозброєння: як створити ефективну систему в державі", який пройшов 19 листопада ц.р., повідомив заступник Міністра оборони України Олександр Миронюк.

За його словами частка зразків озброєння, які були розроблені на вимогу Генерального штабу від загальної кількості зразків прийнятих на озброєння та постачання Збройних сил України в період в період з 2014 по 2020 рік складає 13%.

Читайте також: ​Мінстратегпром відповів "Укроборонпрому" - концерн зриває реалізацію завдань, визначених Президентом

"Розроблено на вимогу Генерального штабу лише 13% від всіх видів продукції. 72% розроблено підприємствами в ініціативному порядку, без визначення потреб Генерального штабу і намірів Збройних сил України щодо закупівлі (цієї) оборонної продукції", - відзначив Олександр Миронюк.

Олександр Миронюк
Заступник Міністра оборони України Олександр Миронюк під час виступу в Укрінформі

При цьому він додав, що за цей же період 15% зразків прийнятих на озброєння та постачання ЗСУ, це оборонна продукція іноземного виробництва.

ББМ "Козак-2"
Переважна більшість зразків ОВТ, що було прийнято на озброєння ЗСУ за останні 6 років як приватних, так і державних виробників, були створені за власною ініціативою підприємств та за власні гроші

Також заступник Міністра оборони України повідомив, що відомство продовжує роботу з внесення змін до відповідних статей зведення відомостей, що становлять державну таємницю. Після закінчення цього процесу закупівля звичайних озброєнь Збройними силами буде перенесена у сферу публічних закупівель.

Читайте також: За останні роки "Укроборонпром" "вивів" з підприємств понад 260 млн гривень