Стратегія розвитку ОПК, яка нещодавно була ухвалена Урядом, вже найближчим часом має бути розглянута на засіданні РНБО.
Цей документ розрахований до 2030 року і має стати основою для підготовки державних цільових програм, спрямованих на розвиток оборонно-промислового комплексу України", – наголосив Олег Уруський під час виступу 12 травня на Всеукраїнському форумі "Україна-30".
Читайте також: Припинення автоматизації ЗСУ - це саботаж: пряма мова розробника АСУВ "Дзвін" (відео)
За словами очільника Мінстратегпрому, у Стратегії, зокрема, визначені пріоритетні напрями розробки та виробництва ОВТ.
Це – автоматизовані системи управління; ракетна техніка; засоби ППО та ПРО; високоточні засоби ураження, боєприпаси та продукція спеціальної хімії; засоби РЕБ; безекіпажні платформи (повітряного, наземного й морського базування) та ударна робототехніка; екіпірування "солдата майбутнього".
"Обсяг коштів, передбачених у державному бюджеті на забезпечення розвитку ОПК, пропонується визначити на рівні, не менш ніж 0,5 відсотка ВВП щороку", – уточнив Олег Уруський.
Віце-прем’єр-міністр України висловив сподівання, що в рамках дії нової Стратегії вдасться реформувати українську оборонну промисловість і вивести її на якісний рівень – як у налагодженні сучасного виробничого процесу, так і в створенні належних умов праці для українців.
Замість концерну "Укроборонпром" буде створено дві керуючі компанії
Віце-прем’єр-міністр – Міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олег Уруський також наголосив, що у ході реформи оборонно-промислового сектора в Україні планують замість державного концерну "Укроборонпром" буде створено дві керуючі компанії - "Оборонні системи України" і "Аерокосмічні системи України". Вони будуть складатися з шести і трьох холдингів відповідно.
Керуючі компанії будуть займатися розробками стратегій і залученням інвестицій. "Компанії будуть знаходитися в сфері управління Міністерства з питань стратегічних галузей і промисловості. В ході їх створення будуть створені і реалізовані, прийняті в країнах ЄС і НАТО, правила корпоративного управління: виконавчі директорати, наглядові ради та інше", - заявив Уруський.
Читайте також: Дружній вогонь: чому в Україні не буде власного виробництва боєприпасів