Такі данні оприлюднив заступник генерального директора з виробництва Концерну Ігор Фоменко.
"В цілому за 1 квартал 2020 року підприємствами, діяльність яких координується Управлінням бронетанкової техніки Укроборонпрому, виконали план товарного випуску продукції на суму понад 1,7 млрд грн.
Читайте також: ХКБМ передало ЗСУ чергову партію з 5 БТР-4Е (відео)
У порівнянні з аналогічним періодом минулого року – це ріст приблизно у 2,5 раза! Нашими чемпіонами стали Київський бронетанковий завод, Завод ім. Малишева та Харківське КБ машинобудування ім. О. Морозова – ці підприємства продемонстрували найбільш помітне збільшення товарного виробництва продукції, в тому числі, завдяки зміні керівництва цих заводів та новим підходам до управління, які ініціював Укроборонпром", – повідомив заступник генерального директора Укроборонпрому з виробництва Ігор Фоменко.
За словами одного з очільників Концерну, у січні-квітні 2020 року обсяг товарного випуску на цих підприємствах склав:
- ДП "Київський бронетанковий завод" – 406 млн грн, що майже у 4 рази більше ніж за аналогічний період минулого року. Серед іншого, передали МОУ: у січні – 25 відремонтованих танків Т-72, у березні – 6 капітально-відремонтованих Т-72 та у травні – 9 відремонтованих бронетранспортерів БТР-80.
- ДП "Завод ім. Малишева" – 301 млн грн, у 2,4 раза більше ніж за аналогічний період минулого року. Серед іншого, у поточному році на заводі Малишева виготовлено 26 танкових двигунів: у січні – 6, у лютому та березні підприємство – по 10 щомісяця.
- ДП "ХКБМ" – 391 млн грн, у 1,9 раза більше ніж за аналогічний період минулого року. Серед іншого, передали МОУ: у січні – 4 бронетранспортери БТР-4Е, у лютому -3, у березні – 4, та у квітні – 5 бронемашин, відповідно.
Безумовно, подібні показники виглядають дуже оптимістично, особливо на тлі коронавірусної світової кризи та карантинних заходів. Проте варто відзначити, що за даними з відкритих джерел (першою чергою, офіційними звітами Концерну) поточного року підприємствами ДК "Укроборонпром" (зокрема - КБТЗ, ЗІМ, ХКБМ, ХБТЗ, ЛКМЗ та ЖБТЗ, інформація щодо робіт НБТЗ відсутня, – прім. ДЕ) було відвантажено трохи більше як 100 одиниць модернізованої та нової бронетехніки. Безпосередньо "чемпіонською трійкою бронелідерів" - лише 56 одиниць бронетехніки та 26 двигунів, котрі бронетехнікою взагалі не є. Також практично всі ці роботи були замовлені та оплачені в ДОЗ минулого року.
Читайте також: ХБТЗ за три місяці 2020 року модернізував 11 Т-64 зразка 2017 року (фото)