У вівторок, 14 грудня 2021 року, ДК "Укроборонпром" та Міністерство інфраструктури України підписали меморандум, щодо майбутнього замовлення на ДП "Антонов" п’яти Ан-158 для авіакомпанії "Українські національні авіалінії".
За інформацією видання "Укрінформ", під час церемонії підписання меморандуму, міністр інфраструктури Олександр Кубраков повідомив, що відповідні контракти з ДП "Антонов" будуть укладені "у першому або другому кварталі наступного року".
Читайте також: Гусєв офіційно підтвердив завершення робіт з імпортозаміщення першого Ан-178-100Р
Міністр інфраструктури Кубраков відзначив, що пасажирські літаки вітчизняного виробництва будуть використовуватися на регіональних рейсах на території Україні та на міжнародних рейсах на невеликі відстані.
Своєю чергою, генеральний директор Концерну Юрій Гусєв повідомив, що згідно з умовами меморандуму, впродовж трьох років ДП "Антонов" має побудувати п’ять нових Ан-158 на 99 місць. За планом, перший літак буде побудований лише за один рік.
Нагадаємо, близькомагістральний пасажирський літак Ан-158 є подовженою модифікованою версією Ан-148 (має дуже високий ступінь уніфікації з цією моделлю) й здійснив свій перший політ у 2010 році.
Наразі єдиним експлуатантом таких літаків (шість одиниць) є кубинська авіакомпанія Cubana de Aviacion. Також відомо, що в цеху ДП "Антонов" перебувають кілька недобудованих фюзеляжів Ан-158.
Водночас вітчизняний авіабудівник раніше не повідомляв про завершення програми імпортозаміщення Ан-158 (або Ан-148) та про проведення відповідних випробувань та сертифікації оновленої версії літака без російських комплектуючих.
Нагадаємо, на заміщення складових виробництва РФ на моделі Ан-178-100Р (яка також створена на основі Ан-148 й має часткову уніфікацію) ДП "Антонов" знадобилося кілька років, при цьому, льотні випробування дослідного літака ще навіть не почалися.
За раніше озвученими керівництвом авіабудівника оцінками, для сертифікації оновленого Ан-178 буде необхідно провести 500-600 випробувальних польотів. Можна припустити, що на випробування та сертифікацію імпортозаміщеного Ан-158 буде необхідно витрати аналогічні виробничі й фінансові ресурси та час.
Читайте також: ДП "Антонов" оприлюднив низку гучних заяв щодо стану проекту з будівництва літаків Ан-178-100Р