Західні країни-партнери в рамках підтримки України на тлі російської загрози продовжують доставляти до нашої країни вантажі з військовою допомогою. Не стали виключенням й останні кілька днів.
Так, у ніч з 3 на 4 лютого цього року, як повідомила прес-служба міноборони Канади, військово-транспортним літаком Boeing C-177 Globemaster III з бази канадських військ "Трентон" в Україну була доставлена партія військової допомоги.
Читайте також: "Щоб заспокоїти РФ": Ізраїль ще в грудні 2021 заборонив країнам Балтії передавати Україні ПТРК Spike
"Обладнання включає засоби індивідуального захисту та засоби перевезення вантажів, а також засоби спостереження та виявлення. Команда військовослужбовців ЗС Канади супроводжує обладнання, щоб допомогти в його інтеграції та забезпечити належну підготовку українських сил безпеки щодо його функціонування та обслуговування", - відзначається у повідомленні міністерства оборони Канади.
У своєю чергу, 5 лютого 2022 року, у Міжнародному аеропорту "Бориспіль" приземлилися "восьмий" Boeing 747-400 з безпековою допомогою від Уряду США та військово-транспортний Airbus A400M ВПС Великої Британії.
"Восьмий птах прилетів до Києва! Вага сьогоднішнього вантажу з боєприпасами для наших Збройних Сил становить 86 тонн! З 22 січня 2022 року наші партнери з США відправили в Україну вже понад 650 тонн оборонної амуніції! Далі буде", - відзначив на своїй офіційній сторінці Facebook Міністр оборони України Олексій Рєзніков.
Повний перелік доставленого озброєння не надається. Однак на світлинах помітні ящики з набоями калібру 7,62×51 мм НАТО. Подібні патрони застосовуються, зокрема, в американських єдиних кулеметах M240.
Крім цього, 6 лютого 2022 року о 15:15 у Борисполі сів ще один вантажний Boeing 747-4B5F авіакомпанії Kalita Air (власне на "Боїнгах" цієї компанії були доставлені попередні військові вантажі з США), який вилетів з американської військової бази "Довер" після опівночі. Ймовірно, це "дев'ятий" літак з військовою допомогою в рамках додаткового пакета на суму у $200 млн.
Що привіз в Україну "одинадцятий" транспортник з Британії наразі невідомо. Раніше літаки Сполученого Королівства доставили українським військовим велику партію сучасних протитанкових ракетних комплексів NLAW (щонайменше кілька тисяч одиниць).
Також варто додати до цього переліку й несподіване повідомлення від прес-служби ДК "Укроборонпром". Остання, на своєму офіційному Telegram-каналі 5 лютого цього року, коментуючи прибуття з Данії українського транспортного велетня Ан-225 "Мрія", повідомила, що на його борту начебто озброєння.
"Українці зустрічають "Мрію" в Гостомелі. На борту озброєння для ЗСУ, яке передала Данія", - написала прес-служба Концерну. Проте згодом це повідомлення було скасовано.
Щоправда, незабаром, це повідомлення було видалене, а замість нього з’явився допис іншого змісту: "Мрія" повернулась до Гостомеля з Данії після виконання комерційного рейсу. В Україну прийшла без вантажу".
Читайте також: Яку техніку мають десантні частини армії РФ, націлені проти України