Метод виробництва полягає в нанесенні смоли тонким шаром на матеріал під впливом вакууму. Після завершення складного технологічного процесу смола твердне, при цьому утворюється жорстка полімерна матриця.
Придбані властивості допомагають рівномірно розподіляти навантаження на новому композитному виробі.
Читайте також: "Мотор Січ" планує у 2020 році сертифікувати гелікоптер МСБ-2 "Надія"
Використовуючи вакуумну інфузію можна зробити композитний виріб максимально високої якості. Перевагами такого процесу є економія витратних матеріалів, зменшення часу, витраченого на виготовлення деталі, зниженні місткості повітря у виробі та його екологічність.
Технологія може бути використана для виготовлення склопластику, ламінату, в авіабудуванні та автобудуванні, а також застосовується у виробництві спортивного інвентарю, медичних протезів, декоративних виробів.
Це обумовлено низькою пористістю отриманого покриття, з високим процентним вмістом армувального матеріалу, відсутністю необхідності купувати дороге обладнання і комплектуючі.
Нагадаємо, ТОВ "Співдружність Авіа Строй" відомо як виробник композитних деталей для українських гелікоптерів. Зокрема, на підприємстві з композитних матеріалів виготовляється значна частина корпусу модернізованих Мі-2МСБ.
Ґрунтуючись на досвіді західних колег, вітчизняні фахівці сконструювали власні виробничі лінії, що дозволяють виготовляти композитні вироби в рекордні терміни, а унікальні матриці дозволяють виготовити їх з високим ступенем точності.
На сьогодні повністю освоєно виробництво носової частини, капотів кінцевого відсіку, комплектів капотів відсіку двигуна і системи кондиціонування повітря гелікоптерів типу Мі-2МСБ з композитних матеріалів.
Завдяки застосуванню сучасних технологій виготовлені, вироби відрізняються високою міцністю, термостійкістю (витримують температуру до 204 ° С), стійкістю до хімічних і атмосферних впливів і, при цьому, мають набагато меншу вагу, ніж звичайні металеві деталі.
У найближчих планах підприємства освоїти виробництво всіх складових частин корпусу нового композитного українського гелікоптера на базі моделі Мі-2.
Серед іншого на підприємстві також освоєно:
- ремонт прив'язних ременів льотчиків, десантників і бортпровідників,
- ремонт акумуляторних контейнерів гелікоптерів типу Мі-8,
- роботи з ремонту паливних баків,
- відновлювальні роботи дренажних і розширювальних бачків гелікоптерів типу Мі-8,
- відновлювальні роботи комплекту коробів опалення та вентиляції гелікоптерів типу Мі-8.
Варто додати, що на запорізькому приватному підприємстві також виготовляють бронеплити, а також освоєний процес зняття і нанесення якісного лакофарбувального покриття на будь-які вироби, включаючи й великогабаритну техніку.
Читайте також: "Мотор Січ" у цьому році сертифікує "скляну кабіну" для гелікоптерів Мі-8МСБ (відео)