xcounter
#

Ударний БПЛА Mojave відстрілявся з Minigun: чому це майже ідеальна дронобійка (відео)

9238
БПЛА Mojave (всі фото: General Atomics)
БПЛА Mojave (всі фото: General Atomics)

БПЛА-штурмовик​ Mojave від General Atomics відрізняється можливість експлуатації у наджорстких умовах та можливістю використання звичайного авіаційного озброєння

Компанія General Atomics, яка відома своїми ударними дронами MQ-1 Predator та MQ-9 Reaper, відзвітувалась про черговий етап випробувань ще одного і доволі перспективного дрона Mojave, який є ударним БПЛА-штурмовиком, і може експлуатуватися у вкрай жорстких умовах, включно з ґрунтовими аеродромами.

На цей раз до нього було інтегровано два підвісні контейнери DAP-6 Gun Pod Systems від Dillon Aero з кулеметами M134 Minigun калібром 7,62х51 мм.

Читайте також: Чим K2 для Румунії виявився краще за Abrams, особливо для заміни копії Т-55

Загалом було витрачено 10 тисяч патронів у семи заходах під час двох польотів для ураження різних цілей, повідомляє компанія. Але на оприлюдненому відео зафіксовано лише знищення пікапа.

В цій ситуації зазначимо, що вибір M134 Minigun у готових контейнерах вкрай прагматичний і також має показати абсолютну сумісність Mojave з більшістю авіаційного озброєння, яке є основним для ударів по наземних цілях зі штурмовиків.

Також зазначимо, що цей дрон може нести високоточні протитанкові ракети Hellfire у загальній кількості до 16 одиниць.

БПЛА Mojave

А на семи пілонах загалом розміщується до 1500 кг озброєння. При цьому чотири пілони розраховані на вагу у 300 кг (650 фунтів), чого достатньо для розміщення високоточних 500-фунтових бомб.

Mojave

дійсно виглядає дуже потенційно правильним дроном-штурмовиком, який може злітати з ґрунтових аеродромів та вимагає мінімум обслуговування

, але це для конфліктів малої інтенсивності та протипартизанських дій. Але у повномасштабній війні він може бути цікавим, як протидроновий засіб.

Зокрема можливість використання саме кулеметного озброєння дозволяє вкрай дешево та ефективно боротися з БПЛА противника у тилових районах. Мова може йти про перехоплення розвідувальних дронів, бо максимальна висота польоту Mojave становить 7,6 км (25 000 футів), чого більш ніж достатньо для атаки таких БПЛА, як "Орлан-10/30" чи "Суперкам", які ведуть розвідку на значно нижчих висотах. А також для перехоплення літако-снарядів Shahed-136.

Зазначимо, що виявлення повітряних цілей для таких ударних дронів цілком можливо за рахунок тепловізійної оптико-прицільної станції. Окрім того, на MQ-1C Grey Eagle, на базі якого створений Mojave, можливо встановлення РЛС. Також на користь грає довгий час баражування, який вимріюється у годинах, для пустого Mojave задекларовано понад 25 годин.

Водночас для ролі безпілотного винищувача зразка Другої світової війни Mojave має один недолік - заявлену максимальну швидкість у 260 км/год (140 kts). Це лише на 75 км/год більше за максимальну швидкість Shahed-136. Цього звісно достатньо для того, щоб наздогнати ціль, але зробити це швидко буде важкувато. Саме тому наразі Mojave можливо назвати лише майже ідеальною дронобійкою.

Читайте також: У армії РФ множаться танки-сараї: помічені нові версії "Залізного капуту"