Читайте також: F-15 став "бомбовозом": ВПС США відпрацьовують "гнучке відпрацювання" для стримування агресії РФ
Зазначається, що під час останніх випробувань льотчик F-16 скинув декілька однотипних снарядів, попередньо налаштувавши їх потужність та момент підриву.
Програма DEM була заснована у 2018 році – вона "спрямована на розробку, демонстрацію та впровадження технологій, які дозволяють динамічно налаштовувати ефекти зброї під час польоту", йдеться у пресрелізі AFRL.
Рішення, що пропонується у рамках DEM – це боєприпас класу "повітря-поверхня" вагою близько 907 кг (2000 фунтів) з низкою технологій. Серед них, зокрема, пристрій захисту від підриву, розподілені вбудовані вогневі установки та датчик висоти підриву.
Ці технології "контролюють" смертоносність зброї, тоді як хвостовий комплект GBU-31 Joint Direct Attack Munition (JDAM) направляє боєприпас до цілі.
Іншими словами – за допомогою DEM пілот може налаштувати силу вибуху боєприпаса, його швидкість, радіус розльоту осколків, а також визначити, в який момент має вибухнути бомба.
Наприклад, така бомба може здетонувати високо над ціллю для максимальної розсіяної дії по області; також бомба може вибухнути нижче цілі, щоб обмежити дію невеликою областю з незначною супутньою шкодою; або ж здетонувати вже після пробиття конструкції.
У AFRL кажуть, що ця технологія може бути корисною для зброї різних розмірів, однак передусім вона знадобиться саме для повітряної служби.
Читайте також: Успіх програми Golden Horde: запущені з винищувача бомби одночасно вразили чотири різні цілі