У документі, опублікованому Держдепом США, йдеться про те, що така зброя допоможе заповнити прогалини, виявлені в "Огляді ядерної політики" у 2018 році.
Річ у тім, що Сполучені Штати зняли з бойового чергування свою останню крилату ракету морського базування з ядерною боєголовкою у 2010 році. Водночас Росія продовжувала "здійснювати комплексну програму модернізації й розширення своєї тактичної ядерної зброї".
У США також стурбовані тим, що "російська стратегія фактично передбачає використання цих ядерних можливостей в конфлікті".
Водночас, як стверджується в документі Держдепу США, "в Росії помилково вважають, що обмежене застосування ядерної зброї, передусім малої потужності, може дати їй перевагу в конфлікті".
Таку впевненість Росії пояснюють тим, що США, на відміну від РФ, "відправили у відставку" більшість своїх нестратегічних ядерних систем. Тому Росія може розраховувати на власну зброю, оскільки США не зможуть ефективно відреагувати на дії РФ.
Представники Пентагону зазначають, що в “Огляді ядерної політики” акцентується увага на тому, що США мають усунути прогалини в цьому напрямку. Поява крилатої ракети морського базування з ядерною боєголовкою є важливою і через те, що Росія та Китай вкладають значні кошти в удосконалення та розширення своїх ядерних сил – і роблять це без окреслення якихось чітких меж.
Американські чиновники заявляють, що російський "авантюризм" наразі є нагальною проблемою. Як приклад наводять вторгнення Росії в Грузію та в Україну, окупацію Криму, а також інші військові конфлікти, в яких РФ бере участь.
Водночас у США впевнені, що поява нової крилатої ракети допоможе "зняти занепокоєність регіональних союзників, які знаходяться під захистом "ядерної парасольки" США".
Читайте також: Останній шанс: СНВ - ІІІ