xcounter
#

У Польщі міноборони закликало не поширювати дані щодо пересування військ та техніки, яке буде відбуватись по всій країні

2945
У Польщі міноборони закликало не поширювати дані щодо пересування військ та техніки, яке буде відбуватись по всій країні

Це пов'язано із масштабними навчаннями Anaconda 23, а найближчий район їх проведення всього у 60 км від кордону РФ, при цьому за часом вони збігаються з ще більшими маневрами у Швеції Aurora 23

Оперативне командування збройних сил Польщі оприлюднило заклик до громадян не поширювати фото та відео, а також іншу інформацію пов'язану з пересуванням територією країни військових підрозділів, озброєння та військової техніки.

Такий заклик пов'язаний із проведенням найбільших навчань польських збройних сил Anaconda 23, в яких також візьмуть участь союзники країни по НАТО. Загалом у цих маневрах має взяти участь 13 тисяч військових, з яких 10 тисяч буде польськими військовими.

Читайте також: Leopard 2A4 з динамічним захистом для збройних сил Греції: коли мем остаточно перестав бути просто жартом

Висування підрозділів, з огляду на строки у заклику, має розпочатися вже через декілька днів - 2 травня, а завершаться маневри не пізніше 26 травня. Офіційною метою навчань є "перевірка можливостей війська та систем управління, сумісності союзників та діючих процедур у співпраці з цивільними установами". Й вочевидь не передбачає будь-яких інших трактувань окрім дій проти армії РФ.

Регіон навчань також більш ніж цікавий - здебільшого дії у районі Балтійського моря на полігонах поблизу населених пунктів Дравсько-Поморське, Ожиш, Устка та Нова Демба. За виключенням останнього, мова йде про полігони на півночі країни. При цьому від найближчого полігону до кордонів РФ лише 60 км.

навчання анаконда Польща Anaconda 23
Місця проведення навчань Anaconda 23 у Польщі

А їх час накладається на проведення ще одних масштабних маневрів Aurora 23, яка проводить Швеція, що поки не вступила у НАТО. У них навчання беруть 23 тисячі військових, а разом зі шведськими збройними силами тренуються ще 14 армій. Найбільший закордонний контингент відправила Фінляндія, а США для участі у навчаннях перекинула з Норвегії 700 морпіхів. Тривають ці маневри з 17 квітня по 11 травня та вважаються найбільшими за масштабом за останні 25 років.

Aurora 23
Регіон проведення навчань Aurora 23, відповідно до повідомлення міноборони Швеції

Задум навчань також не передбачає жодних варіацій - захист від агресії РФ, бо зосереджені на півдні країни й обороні узбережжя Балтійського моря та Готланду, з активним маневрами військово-морських сил, авіації та перекиданням наземних підрозділів, а також розгортанням територіальної оборони.

Таким чином, у певний період навчання Aurora 23 та Anaconda 23 будуть проходити на обох берегах, у небі, повітрі та у водах Балтійського моря.

Читайте також: Коли ранок починається з бавовни: БПЛА уразив найбільшу нафтобазу в окупованому Севастополі