Міноборони Франції прийняло рішення розширити використання доволі цікавої системи, яка дозволяє вести снайперський вогонь з вертольотів - Strike від компанії Cose. Це спеціальний стабілізатор, який повністю компенсує хитання вертольота.
І хоча Strike з'явився ще у 2016 році з того часу він залишався на озброєнні лише 4-го вертолітного полку спеціального призначення RHFS на легкий вертольотах Gazelle. Але тепер, як пише Opex360, у Технічному відділі армії було проведено оцінку системи Strike на важчих AS532 Cougar, а у подальшому надалі вона знайде своє місце і на новіших NH-90.
Читайте також: Росіяни хотіли вивезти ракети до С-300 та С-400 із Тартуса, їм це не дали, про що це говорить
![Strike снайперський стабілізатор](/media/contentimages/24267ac923d9c533.jpg)
З боку Defense Express зазначимо, що рішення із туреллю-стабілізатором для снайперської гвинтівки цілком можливо підгледіли у тому, що вже давно використовується у кіноіндустрії та відомо під назвою стедікам, при цьому з'явилась вона ще наприкінці 70-х років, а вже у 2010-х роках стала доступна на напівпрофесійному рівні, а у 2020-х вже остаточно закріпились на загальнодоступному ринку з рішеннями для смартфонів.
![стедікам](/media/contentimages/f2e67ac948158a54.jpg)
І на тлі цього вкотре можливо знову згадати про вкрай обмежену інтеграцію відпрацьованих цивільних технологій у військову справу. Навіть враховуючи те, що у військових стабілізаторах необхідна система гасіння віддачі.
Хоча саме використання таких стабілізаторів - унікальна можливість значно збільшити ефективність вогню з вертольотів загалом. Зокрема Strike, відповідно до заяв розробника, дозволяє з вертольота вести прицільний вогонь зі снайперської гвинтівки на дальність 1,2 км. А єдиною альтернативою такого рішення є рішення зі стропами, яке, зокрема, використовують американські військові.
![снайпер вертоліт](/media/contentimages/1ad67ac95c174f2f.jpeg)
Також можливо задатися питанням щодо використання аналогічних стабілізаторів, але не для вертольотів та снайперських гвинтівок, а для турелей на наземній техніці для кулеметів, як альтернативу дорожчим та важчим бойовим модулям.
Читайте також: Стало відомо хто наважився купити Су-57 - це Алжир, що йому за це буде і чи буде взагалі