xcounter
#

Туреччина створює свій дрон-камікадзе Azab з локалізацією у 90%: порівнюємо його з іранським Shahed

5034
Турецький безпілотник Azab, фото ілюстративне
Турецький безпілотник Azab, фото ілюстративне

Безпілотник наразі проходить випробування, водночас в компанії кажуть, що вже готові до виробництва цих дронів-камікадзе

Туреччина розробила і незабаром планує запустити в серію власний аналог іранського дрона-камікадзе типу Shahed – так, турецька компанія Robit Technology створила новий дрон-камікадзе під назвою Azab. Деталі про цю розробку розповідає видання Defence Turk, яка поспілкувалася з директором компанії Сельчуком Фіратом.

Ця нова турецька безпілотна платформа вже пройшла льотні випробування, наразі очікується проведення огневих випробувань дрона-камікадзе, які планують розпочати у найближчі місяці.

Читайте також: Як Туреччина б'є рекорди з розробки винищувача п'ятого покоління TF-X: швидше за РФ, Корею та Китай

До кінця вересня цього року виробник планує завершити випробування, водночас у компанії кажуть, що готові до серійного виробництва – хочуть після завершення випробувань якнайшвидше узятися до виконання замовлень від клієнтів.

Щодо тактико-технічних характеристик дрона-камікадзе Azab, то наразі про них відомо таке – як і в Shahed, турецька компанія матиме дві версії цього безпілотника – з розмахом крил у 1,5 м (Azab T150) та 2 м (Azab T200). Молодша версія має злітну масу у 7 кг і може оснащуватися корисним навантаженням вагою до 3 кг. Ця версія позиціонується як варіант для "локальних операцій". Старша має злітну масу у 50 кг з 15 кг корисного навантаження.

Для порівняння, у Shahed-131 та Shahed-136 розмах крил становлять 2,2 м та 2,5 м відповідно, вага бойової частини оцінюється у 10-15 кг та 15-22 кг (в деяких джерелах – до 40-50 кг) відповідно для версії Shahed-131 та Shahed-136. Злітна маса оцінюється у 135 кг та 200 кг відповідно.

Іранський дрон-камікадзе типу Shahed
Іранський дрон-камікадзе типу Shahed, фото ілюстративне

Безпілотник Azab можна буде оснащувати різними типами бойової частини, зокрема, як відзначає виробник, в нього можна буде інтегрувати мінометні міни та боєприпаси для РПГ.

Дальність дії Azab становить 500 км (для порівняння – у Shahed дальність оцінюється у 1000 км, але варто розуміти, що іранський дрон-камікадзе має набагато більшу злітну масу).

Як відзначається, безпілотник Azab може знищувати цілі в різних режимах – як за завчасно введеними координатами цілі, так і за допомогою оператора, який, як стверджується, може керувати дроном-камікадзе за допомогою камери з дальністю передачі зображення на відстані 150 км у молодшій версії та 200 км у старшій.

Розробник стверджує, що дрони-камікадзе Azab мають систему захисту від завад, також для нього у компанії розробили власну систему автопілота та власні наземні станції. Локалізація виробництва становить 90: "В нас немає локальності тільки у напівпровідниках". Двигун – від компанії ERIN Motor.

Крім того, у компанії кажуть, що також можуть зробити й збільшену версію старшого БПЛА Azab, тоді розмах крил збільшиться з 2 м до 3,5 метрів, також можна буде збільшити й корисне навантаження та дальність застосування.

Читайте також: Туреччина вирішила "пригальмувати" з другою партією ЗРК С-400, і однією з причин може бути ЗРК Siper