xcounter
#

Туреччина проведе модернізацію фрегатів типу Barbaros: як зміняться характеристики корабля

2100
Турецькі кораблі класу Barbaros були збудовані за німецьким проектом MEKO 200 TN та увійшли до складу національних ВМС наприкінці 1990-х років
Турецькі кораблі класу Barbaros були збудовані за німецьким проектом MEKO 200 TN та увійшли до складу національних ВМС наприкінці 1990-х років

Головний елемент – заміна радіоелектронного обладнання західного виробництва на пристрої розробки турецької ASELSAN. Також кораблі класу Barbaros отримають посилене ракетне озброєння.

Секретаріат оборонної промисловості Туреччини визначився із форматом модернізації чотирьох фрегатів класу Barbaros, що входять до складу турецьких ВМС.

Роботи по першому кораблю мають бути завершені до 2022 року, роботи по четвертому кораблю – до 2024 року, пише портал Naval News.

Читайте також: "Поматросили и бросили": якою буде доля "Володимира Великого" на тлі закупівлі для ВМС України турецьких корветів
турецький корвет для України
Головний корабель цього проекту, TCG Barbaros (F-244) під час візиту в Одесу в березні 2019 року

Найголовніший елемент робіт – заміна існуючого радіоелектронного обладнання корабля на системи, розроблені турецькою компанією ASELSAN.

Зокрема, на фрегата типу Barbaros наявну систему управління вогнем замінять на аналогічну систему турецького виробництва TACTICOS, котра в свою чергу розроблена на базі системи управління вогнем GENESIS.

ASELSAN також поставить систему TAKS, призначену для управління вогнем носовою 127-мм артилерійською установкою.

турецькі корвети для України
Окрім чотирьох фрегатів Barbaros, ВМС Туреччини також мають дев'ять фрегатів класу G (вони ж - колишні кораблі американського флоту Oliver Hasard Perry). На фото - фрегат турецького флоту TCG Göksu (FFG-15)

На фрегати типу Barbaros також установлять радари, розроблені компанією ASELSAN – системи ESM та ECM серії ASELSAN ARES-2 та 3D-фазовану РЛС MAR-D. Наявні гідролокатори AN/SQS-56 замінять на систему FERSAH. Замість навігаційного радара DECCA 2690 – встановлять радар ALPER LPI, вироблений ASELSAN.

Турецька оборонна промисловість також посилить ракетне озброєння фрегатів Barbaros. Замість восьми ракет Harpoon буде встановлено 16 протикорабельних ракет Atmaca у чотирьох пускових установках. Також на кораблі установлять чотири додаткові зенітні ракетні установки малої дальності UMTAS/L-UMTAS.

комплекс Нептун
Серійне виробництво ПКР Atmaca має стартувати у 2021 році. Туреччина заявляє, що на цій ракеті використовується "двигун національної розробки". Але за деякими даними, на цій ПКР може використовуватись двигун AI-305 розробки українського ДП "Івченко-Прогрес"

Завдяки роботам по модернізації фрегати класу Barbaros мають прослужити в складі військово-морських сил Туреччини до 2040-х років. Фрегати класу Barbaros були збудовані за німецьким проектом модульного бойового корабля MEKO 200 TN наприкінці 1990-років.

Два корабля цього проекту - TCG Hayreddin Barbarossa (F-244) і TGG Salih Reis (F-246) – були збудовані у Німеччині на верфі Blohm+Voss в Гамбургу, та увійшли до строю турецьких ВМС у травні 1997 року та липні 1998 року відповідно.

Окрім турецьких ВМС, кораблі за проектом MEKO-200 стоять на озброєнні флотів Греції, Португалії, Австралії та Нової Зеландії

Інші два кораблі – TCG Oruç Reis (F-245) і TCG Kemal Reis (F-247) – були збудовані на турецьких потужностях та увійшли до складу національного флоту в травні 1997 року та липні 2000 року відповідно.

Базові характеристики кораблів проекту Barbaros:

  • водотоннажність – 3350 тонн;
  • довжина корпусу – 118 метрів;
  • ширина – 14,8 метрів;
  • максимальна швидкість ходу – до 32 вузлів;
  • дальність ходу – 7600 кілометрів при швидкості 18 вузлів;
  • екіпаж – 24 офіцера і 156 матросів.
В складі ВМС Туреччини також служать чотири фрегати проекту Yavuz, введені до строю флоту в кінці 1980-х років
Читайте також: ВМФ США хоче будувати кораблі по-іншому: про що свідчить сумний досвід стелс-есмінця USS Zumwalt