Північна Македонія хоче мати на озброєнні сучасніші системи і планує збільшити свої витрати на оборонку на 58% за п’ять років – з 317 млн доларів у 2022 році до 542 млн доларів у 2027 році, розповідає видання Army Technology. Серед планів країни – "полегшити перехід" від радянських систем до сучасних зразків озброєння та військової техніки.
Хоча сума навіть у 542 млн здається незначною, але Північна Македонія виділяє доволі високий відсоток свого ВВП на оборону – близько 2,6% (за умови, що визначений НАТО стандарт становить 2%) – цей показник вище, ніж, наприклад, у таких країн, як Німеччина чи Франція (1,8% та 1,9% відповідно).
Читайте також: Що насправді може стояти за передачею Україні танків Т-72Б від Марокко

Як відзначає аналітик GlobalData Вільямс Девіс, такі витрати країни на "оборонку "викликають захоплення": "Північна Македонія взяла на себе зобов’язання із закупівлі обладнання, зокрема і бронетехніки, і країна збільшує витрати на закупівлі у таких секторах, як радіоелектронна боротьба".
Загалом наразі Північна Македонія хоче зосередити свої зусилля на ведення бойових дій на суші, зокрема у 2021 році США схвалили продаж країні бронетранспортерів Stryker.
Більше коштів на "оборонку" цій країні також потрібні ще й тому, що війна в Україні ускладнює доступ до запасних частин для радянської військової техніки.

Нагадаємо, що минулого року Північна Македонія офіційно повідомила, що передасть ЗСУ всі свої наявні танки – 31 одиницю Т-72A. Крім того, ця країна має на озброєнні такі бронемашини, як 10 БМП-2, одну БМП-2К, 27 БТР М-113, 10 МТ-ЛБ, 9 БМП Leonidas, 56 БТР-70, 12 БТР-80, 84 бронемашини TM170 Hermelin та дві бронемашини Cobra. Крім того, у 2022 році Північна Македонія отримала першу партію машин JLTV від США.
.
Читайте також: Польща передає ЗСУ 30 PT-91 Twardy на додачу до 14 Leopard 2: в чому особливості останньої польської модернізації Т-72