У відкритому доступі з’явились супутникові знімки від компанії Maxar, які демонструють накопичення військової техніки армії РФ на базах "Хмеймім" й Тартус в Сирії станом на ранок 18 грудня 2024 року, і котрі поширило видання The War Zone.
Однак якщо вглянемось в ці супутникові знімки, то зможемо побачити деякі дивні деталі, які заодно ставлять питання про те, якими є реальні наміри російських військових щодо присутності в регіоні. Тим більш, уже є версія, що рашисти можуть "перекочувати" із Сирії в Лівію для збереження присутності в Середземноморському регіоні.
Читайте також: Як Китай опрацював досвід реальної війни України та РФ на стратегічному рівні
Наприклад, на супутниковому знімку з авіабазі в Хмеймімі ми можемо побачити до сотні російських вантажівок та один Ил-76, і також – один Ан-72 та два Ан-26.
Якщо виходити із співвідношення, що Ил-76 за один рейс може взяти одну-дві вантажівки, то виходить, що для вивозу накопиченої в Хмеймімі техніки росіянам буде потрібно орієнтовно півсотні рейсів одного літака.
При цьому слід зробити поправку на дані з повідомлення ГУР МОУ про те, що для процесу виходу із Сирії росіяни залучили флот із лише трьох літаків Ил-76 та двох Ан-124-100, що заодно ставить наступне питання – як РФ сама оцінює, скільки в неї є часу, щоб забрати своїх військових та майно із сирійської території.
Якщо ж подивимось на знімки із бази в Тартусі, то побачимо там наступні деталі. Російські військові кораблі продовжують триматись подалі від причалів цієї бази, справедливо остерігаючись нових ударів Ізраїлю в цьому районі, останній з яких супроводжувався землетрусом в три бали за шкалою Ріхтера.
Але водночас росіяни в тому ж районі накопичили й свою військову техніку на відкритому майданчику, і це виглядає насправді нелогічно, з поправкою на поточну кампанію ударів ЦАХАЛу в Сирії. Бо ж є певний ризик, що результати можливого нового ізраїльського удару зачеплять поневолі й техніку армії РФ також.
Крім того, тут ми можемо побачити на стоянці не тільки вантажівки, але й наприклад певну кількість бронетранспортерів. Але при цьому одразу виникає питання про те, чому на цьому знімку відсутні танки Т-72Б3 та С-400, які мав російський контингент в Сирії. Тут однаково ймовірними можуть бути варіанти, що росіяни уже перекинули цю техніку в Лівію чи на територію РФ, або ж що вони її маскують, і ці танки та ЗРК досі стоять на сирійській території.
Загалом виникає враження, що насправді в Кремлі досі не визначились щодо долі свого контингенту в Сирії – чи повертати в Росію, чи остаточно перекидати вЛівію, тому схоже намагаються якомога довше "тягнути час".
Читайте також: РФ хоче отримати в 2025 році чотири Ту-160, які можуть нести по 12 ракет, але не зробить жоден новий літак