Військово-морські сили США опублікували фото та дані про місцезнаходження одного зі своїх надсекретних підводних човнів - USS Seawolf. Субмарина була показана у фіорді біля Тромсе, що у Норвегії, а у повідомленні зазначено, що USS Seawolf виконує місію у цьому районі з 21 серпня 2020 року.
"Розгортання USS Seawolf у 6-му флоті США демонструє глобальне охоплення підводними силами та їх зобов’язання забезпечити виконання місій з неперевершеною готовністю", - заявив віце-адмірал ВМС США Дарил Кадл.
Читайте також: Пілот винищувача F-16 програв штучному інтелекту в п’яти раундах поспіль: але є нюанси
За думкою західних аналітиків така відвертість з боку командування ВМС США - пряме попередження для Кремля. Річ у тому, що три субмарини класу Seawolf є найсучаснішими підводними човнами США вартістю понад 3 млрд доларів. Навіть фото субмарин цього типу з’являється у публікаціях лічені рази за декілька років. Зокрема минула світлина USS Seawolf була опублікована понад 5 років тому. А про їх участь в операціях, зазвичай, не повідомляється взагалі.
Тому поява такої публічної заяви може бути викликана лише намаганням чітко показати Москві реальні можливості США у регіоні, який має величезне стратегічне значення, як для Вашингтону, так і для Москви.
В першу чергу, саме у цьому районі знаходиться перша лінія протичовнової оборони НАТО, яка направлена проти ракетних підводних човнів стратегічного призначення Північного флоту РФ. По-друге, біля Норвегії, як вважається, знаходиться район з якого мають здійснити пуски американські підводні човни з балістичними ракетами.
У свою чергу, субмарини типу Seawolf призначені, зокрема, для виявлення і знищення підводних човнів противника. Для цього він оснащений унікальною системою сенсорів, яка складається з 600 датчиків шуму, замість 7 у підводних човнів типу Los Angeles.
Водночас сам Seawolf має мінімальний рівень шуму, завдяки спеціально розробленому покриттю та використання водомету замість традиційного гвинта. Для знищення цілей Seawolf має 8 торпедних апаратів калібром 660 мм, та арсенал з 50 торпед чи ракет Harpoon або Tomahawk (у різних пропорціях).
Субмарини Seawolf, з повною водотоннажністю до 12 158 тонн, мають швидкість до 35 вузлів (65 км/год) під водою та можуть занурюватись на глибину до 600 метрів. Силова установка - ядерний реактор типу S6W з потужністю у 45 000 к.с. Ще однією особливістю Seawolf є їх здатність ефективно діяти в умовах Північного льодовитого океану під шаром льоду.
Враховуючи надвисоку вартість субмарин типу Seawolf, США змогли побудувати лише три човни такого типу, перший з яких, USS Seawolf, був спущений на воду у 1995 році, другий, USS Connecticut у 1997, а останній, за модернізованим проектом, USS Jimmy Carter у 2004 році.
Читайте також: Війна за гіперзвук. Ілюзія кремлівської переваги