xcounter
#

Румуни висувають собі цікаві претензії, чому досі не дали Patriot Україні, це варто почитати

17630
Румунський Patriot на виставковій експозиції BSDA 2024 в Бухаресті, фото – Defense Romania
Румунський Patriot на виставковій експозиції BSDA 2024 в Бухаресті, фото – Defense Romania

Які аргументи циркулюють в одній з країн, яка ще не наважилась дати нам ППО

За повідомленнями румунських ЗМІ, сьогодні в Бухаресті мають вирішити питання по можливій передачі зенітно-ракетного комплексу Patriot для зміцнення протиповітряної оборони України. При цьому відзначається, що якщо Міноборони Румунії займе негативну позицію, це може загалом ускладнити вирішення питання по "Петріоту" для нашої країни.

На цьому тлі румунська профільна агенція Defense Romania опублікувала коротку, але дуже ємну та експресивну колонку із закликом до Міноборони Румунії таки передати Patriot для ЗСУ. Ця колонка привертає увагу як мінімум набором аргументів, який вжили автори для обгрунтування рішення на користь України.

Читайте також: Південна Корея скасує заборону передачі Україні озброєння у відповідь на союз РФ та КНДР

Для початку цікаво, що автори Defense Romania вживають порівняння, що мовляв Міноборони Румунії щиро прагне вивести національну армію із стану "Парку Юрського періоду" до "Епохи Star Trek" (в сенсі рівня технологічності). І тут навіть хронологічна розбивка у їх виконанні виглядає цікавою, що мовляв "Юрський період" завершився із потопленням крейсера "Москва" у квітні 2022 року.

А от далі в Defense Romania оперують такими тезами. Мовляв, якщо румунське Міноборони справді настільки наполегливо хоче вивести національну армію із стану "Парку Юрського періоду", то тим більш треба віддати Україні один із уже наявних Patriot як "комплекс із застарілим програмним забезпеченням", не вимагаючи при цьому жодного компенсатора від США або інших країн Заходу.

Офіційна церемонія передачі ЗРК Patriot для Румунії в 2020 році, фото з відкритих джерел

При цьому офіційному Бухаресту слід оперувати тим, що Румунія входить до коаліції країн, які не просто допомагають нашій країні у війні проти РФ, а і тих країн, які залучені до "стримування Росії на території України".

Ну і також – тим фактом, що єдиним противником Румунії на даний момент може бути лише Росія. При цьому автори Defense Romania вживають навіть такий пасаж – мовляв, навіть якби "Відень хотів би дошкулити Бухаресту, то все рівно не став би бомбити курку, яка несе золоті яйця". (Можливо, тут відсилка до ще до часів існування Австро-Угорської імперії, із якою Румунія мала гострий конфлікт за території – ред.).

Перші стрільби ЗРК Patriot в Румунії, осінь 2023 року, фото — Ministerul Apararii Nationale, Romania

Ну і на кінець автори колонки у зверненні до свого Міноборони вживають ще два аргументи. Перший – якщо оборонне відомство справді аж так зацікавлене вивести національну армію із стану "Парку Юрського періоду", то воно для початку має визначити чіткий дедлайн та обсяг ресурсів під виконання цього завдання.

Ну і другий – якщо Румунія справді настільки бідна країна, що вона не може віддати України безплатно віддати "Петріот", то чому румунські громадяни витрачають ледь чи не останні гроші для поїздок на футбол в Мюнхен?

Від Defense Express тут наголосимо – за самим ходом аргументів на користь передачі ЗРК для України простежити було цікаво, але далі треба буде простежити і те, чи допомогли такі експресивні аргументи ухвалити вірне рішення на користь нашої країни.

Пускова ЗРК Patriot румунських збройних сил, листопад 2023 року, фото - Ministerul Apararii Nationale, Romania

Читайте також: Чехія офіційно дала для ЗСУ на майже $300 млн, але там безцінна номенклатура