xcounter
#

Росіяни били по Києву Х-101, зробленою в 4 кварталі 2023 року, і це ще не все

19422
Пуск Х-101 із рашистського Ту-95МС, ілюстративне фото довоєнних часів
Пуск Х-101 із рашистського Ту-95МС, ілюстративне фото довоєнних часів

Що говорить цей факт про ракетний потенціал ворога, і до чого слід готуватись

Із власних джерел Defense Express стало відомо про те, що під час сьогоднішньої масованої ракетної атаки по Україні росіяни застосували ракету Х-101, виготовлену вже в четвертому кварталі 2023 року, що демонструє відповідне фото, яке опинилось в нашому розпорядженні.

Цей факт демонструє, що настільки тривала пауза в масованих ракетних ударах по нашій країні справді була пов’язана саме з тим, що рашисти хотіли накопичити відповідний запас повітряних засобів нападу, необхідний для масштабної кампанії ударів. Але якщо далі розбиратись в цій історії, то починають випливати ще більш показові деталі.

Читайте також: Збито 100% Х-47 "Кинжал" та 85% крилатих ракет: як Повітряні сили відбили атаку 2 січня 2024 року
Хвостова частина однієї зі збитих Х-101, 2 січня 2024 року

Зазвичай, на можливий час виготовлення рашистських КР вказує десятизначний серійний номер, який наноситься на усі частини конструкції ворожих ракет. Таке маркування заодно дозволяє дізнатись походження комплектуючих до КР, тому наприклад у січні 2023 року фіксувався специфічний спосіб "маскування" російських Х-101 – рашисти там просто болгаркою стирали серійні номери.

Тепер же загарбники пішли значно хитрішим способом, і почали наносити на свої ракети такі серійні номери, щоб їх було складно дешифрувати. Бо, наприклад, якщо поглянемо на фото збитої російської Х-101 вище, то побачимо, що перші 6 цифр її серійного номеру – це суцільна "абракадабра".

"315" - так починаються серійні номери для ракет, виготовлених орієнтовно в 2023 році, а "263" - так починались серійні номери Х-101, виготовлених взагалі після 2020 році. Як не дивно, вказівка на 4 квартал 2023 року як час виготовлення збитої Х-101, "зашита" взагалі в цифрі 9 (іншими словами, від сьомої цифри в серійному номері треба відняти "5", і так вийде номер кварталу, в якому виготовлена ракета).

Бойова частина однієї із збитих Х-101, 2 січня 2024 року

На такі "хитрощі" росіяни йдуть очевидно для того, щоб максимально приховувати можливе походження комплектуючих, які використовуються для виробництва крилатих ракет для ударів по Україні.

Те, що рашисти сьогодні застосували Х-101, виготовлену в 4 кварталі 2023 року, аж ніяк не означає, що ракетний арсенал в РФ наразі вичерпується. Але може демонструвати, що темп поточного виробництва – це буде один із параметрів, який впливатиме на інтервали між можливими наступними ударами рашистів.

Читайте також: Що це за варіант Х-101, який вміє пускати теплові пастки