xcounter

РНБО схвалила Стратегію розвитку ОПК України: які стимули пропонує держава

3743
За цим документом, держава щороку має виділяти на розвиток ОПК мінімум 0,5% від ВВП
За цим документом, держава щороку має виділяти на розвиток ОПК мінімум 0,5% від ВВП

Це відкриває шлях до створення в нашій країні аналогу DARPA – Агенції оборонних технологій

Рада національної безпеки та оборони України сьогодні, 18 червня цього року, провела засідання, під час якого зокрема була схвалена Стратегія розвитку оборонно-промислового комплексу нашої країни.

Про це під час брифінгу розповів Секретар РНБО Олексій Данілов.

Читайте також: Зброя незалежності: від Мінстратегпрому хочуть програму створення вітчизняної елементної бази 5 покоління
Засідання РНБО Defense Express
Секретар РНБО Олексій Данілов

Найголовніше положення цього документу, як зазначив Данілов – це утворення Агенції оборонних технологій України та провадження проектів з розвитку критичних технологій, відповідно кращим світовим практикам.

Деталі цього рішення окреслив Віце-прем’єр-міністр – Міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олег Уруський на своїй сторінці у Facebook.


Spaitech


Зокрема, як зазначив очільник Мінстратегпрому, ця Стратегія має горизонт планування до 2030 року, та стосується структури управління, системи планування, розвитку експортного та кадрового потенціалів нашого ОПК.

Щоб стимулювати розвиток нашого оборонно-промислового комплексу, держава планує зокрема надавати податкові пільги, звільняти від сплати ввізного мита "та багато іншого".

Податкові пільги можуть стати додатковим стимулом для побудови в Україні заводу по виробництву комплексів Bayraktar TB2

Відповідно прийнятій Стратегії, щороку держава має виділяти на забезпечення розвитку українського ОПК не менше 0,5% від валового внутрішнього продукту.

Серед пріоритетних напрямів та завдань, як наголосив очільник Мінстратегпрому – проведення реорганізації підприємств-учасників ДК "Укроборонпром", підприємств Міноборони, Мінстратегпрому, Державного космічного агентства України та інших органів управління.

Генеральна мета Стратегії розвитку ОПК - дати українському війську в підсумку максимально можливу кількість сучасного озброєння

"Щиро сподіваюся, що всі передбачені Стратегією заходи будуть реалізовані. І в нашій державі нарешті з’явиться належне бізнес-середовище, яке забезпечить динамічний розвиток галузі та створення сучасних високотехнологічних зразків озброєння для задоволення основних потреб сектору безпеки і оборони України відповідно до сучасних викликів та загроз", - підсумував Віце-прем’єр-міністр – Міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олег Уруський.

Україні потрібна стрімка реформа оборонно-промислового комплексу

Читайте також: Менше розробок - більше ремонту: Міноборони змінило ДОЗ на 2021 рік