Головне управління розвідки Міноборони України опублікувало відео про те, як росіяни намагались збити наш розвідувальний безпілотник, що діяв біля мису Тарханкут в тимчасово окупованому Криму. Зазначається, що окупанти намагались застосувати два вертольоти та один літак, щоб збити наш дрон, але в них нічого не вийшло. На кадрах ми можемо побачити лише гелікоптери, і тут цікавим є те, що на кадрах ми бачимо саме Ми-28, один з яких ймовірно намагався обстріляти наш безпілотник із бортової 30-мм гармати 2А42.
На жаль, рівень чіткості цього відео не дозволяє побачити, яке ще бойове навантаження могли нести ці вертольоти, і наскільки це озброєння теж могло би бути ефективним при атаці на БПЛА.
Читайте також: Удар по аеродрому під Псковом: у ГУР оголосили деталі, від яких волосся стає дибки
Водночас цікаво, що і самі російські пропагандисти уже заявляють також про використання Ми-28 як засобу можливого перехоплення нашого БПЛА. Щоправда, вони при цьому оперують лише одним епізодом, який начебто мав місце кілька днів тому в небі над Орловською областю РФ.
І тут вони кажуть, що для збиття невідомого "українського дрона" був використаний взагалі рідкісний Ми-28НМ, яких в росіян може бути не більше десяти, і котрі відрізняються можливістю запускати керовані ракети ЛМУР ("Изделие 305") з дальністю пуску до 15 км.
Як стверджують самі російські джерела, в наборі озброєння Ми-28 можуть бути засоби для полювання на малорозмірні повітряні цілі – передбачається можливість підвіски "Игла-В" для використання в режимі "повітря-повітря". Що в свою чергу може бути відсилкою до спроб часів СРСР, коли після знаменитого прильоту Матіуса Руста на "Красную площадь" в Москві почались експерименти з підвіскою Р-60 на ударні Ми-24, котрі таким чином мали би виконувати роль перехоплювачів малорозмірних повітряних цілей.
Але чому в згаданому вище епізоді, який продемонстрував ГУР, російські окупанти на Ми-28 намагались стріляти по нашому БПЛА ймовірно саме з гармати 2А42, а не з іншого типу озброєння – тут питання лишається відкритим.
Читайте також: Виведення РФ з Курильських островів С-300В: чому мова йде не лише про засоби ППО