xcounter
#

РФ може використати "Енгельс" для ударів по Україні з Ту-22М3 (фото)

3082
Рашистський Ту-22М3 з ракетою Х-22, ілюстративне фото з відкритих джерел
Рашистський Ту-22М3 з ракетою Х-22, ілюстративне фото з відкритих джерел

Від цього летовища до кордону з Україною всього 700 км, цю дистанцію бойовий радіус цього літака перекриває цілком

У відкритому доступі з’явились супутникове зображення, яке демонструє – "ВКС РФ" вперше за весь час повномасштабної війни проти України зосередили на авіабазі "Енгельс" стратегічні бомбардувальники Ту-22М3, що можуть виступати носіями ракет типу Х-22/Х-32, мова про одразу п’ять літаків вказаного типу.

Окрім того, станом на зараз на авіабазі "Енгельс" також зосереджено чотири бомбардувальники Ту-95МС і три Ту-160, але таке угрупування на цьому летовищі знаходиться уже тривалий час.

Читайте також: У РФ заявили, що Україна знову б'є ракетами від ЗРК С-200: під ударами був Таганрог та Азов
Рашистський аеродром "Енгельс", де зосереджено зокрема п'ять Ту-22М3 станом на 27 липня 2023 року, зображення - MT_Anderson

Водночас, у червні 2023 року росіяни перекинули на це летовище також два МиГ-31, але невідомо якої саме модифікації – МиГ-31К (тобто носій аеробалістичної ракети "Кинжал") чи БМ (винищувач перехоплювач). Знімок оприлюднив OSINT-аналітик MT_Anderson на своєму профілі в Twitter.

Першим на гадку тут може спасти варіант, що рашисти перебазували п’ять Ту-22М3 на аеродром "Енгельс" в рамках заходів по живучості своєї стратегічної авіації, тобто щоб уберегти свої дефіцитні бомбардувальники від можливої "бавовни". Тим більш, як виявилось, в строю "ВКС РФ" по факту залишилось лише близько 40 літаків такого типу, хоча "на папері" мова була про 60 бомбардувальників.

Російські бомбардувальники типу Ту-22М3 на летовищі "Шайковка", фото з відкритих джерел

Але більш реалістичним виглядає варіант, що ЗС РФ планують використовувати аеродром "Енгельс" як ще одну базу для ударів по Україні ракетоносцями Ту-22М3.

Тим більш, що тут варто порівняти дві такі величини: від бази до "Енгельс" до кордону з нашою країною дистанція складає орієнтовно 700 км, водночас заявлений бойовий радіус для Ту-22М3 із навантаженням в 12 тон (тобто дві ракети Х-22) складає близько 1500 км на надзвуковій швидкості, та до 2400 км на дозвуковій швидкості за змішаним профілем польоту.

Підготовка рашистського Ту-22М3 до вильоту, ілюстративне фото довоєнних часів

З вищевикладеного випливає, що бойовий радіус Ту-22М3 для рашистів може бути цілком достатнім, щоб використовувати "Енгельс" як ще одну базу для обстрілів нашої країни.

Нагадаємо, раніше Defense Express розповідав, що РФ провела масштабну модернізацію ракет Х-22 з переробкою в Х-32, і деталізував особливості такої оновленої КР.

Читайте також: Коли контракт на 22 млрд під загрозою: Армія США протестує "виправлену" версію "розумних окулярів"