Ruta від компанії Destinus, яка по суті є мініатюрною крилатою ракетою, але часто називається ракето-дроном, має отримати нову систему навігації, яка дозволить завдавати високоточні удари в умовах, коли доступу до супутникової навігації немає, зокрема через дію засобів радіоелектронної боротьби.
Нову система навігації та наведення має постачати іспанська UAV Navigation, що входить до складу Grupo Oesía, яка й повідомила про підписання угоди.
Читайте також: КНДР ударними темпами обходить РФ та будує другий есмінець класу Choe Hyon, спустивши перший місяць тому

При цьому ця система наведення, навігації та управління була провірена у реальних бойових ситуаціях, тобто, вочевидь в Україні. Зазначено, що система дозволяє виконувати політ на малій висоті та відповідає за наведення й на термінальній ділянці.
Враховуючи продукцію UAV Navigation, то мова йде про візуальну навігаційну систему типу DSMAC з аналізом реальних знімків поверхні з еталонним зображенням. Така система зазвичай використовується у повноцінних крилатих ракетах, але розвиток цифрових технологій дозволив мініатюризувати та здешевити її.
Зазначимо, що про використання Україною ракето-дрона Ruta стало відомо наприкінці 2024 року із зазначенням, що вона проходить випробування. Також компанія Destinus повідомляла про постачання до України гвинтових БПЛА Lord із дальністю 750-2000 км.
Мініатюрна крилата ракета Ruta, відповідно до оголошених характеристик, має дальність польоту до 300 км. Розмір бойової частини, чи іншого корисного навантаження, не оголошений, але загалом цілком може знаходитись у межах десятків, або близько сотні кілограм.
Читайте також: Американська Red Cat збиратиме та продаватиме у США українські морські дрони Magura V7