У четвер, 13 січня 2022 року, о 17:25 за київським часом вперше за понад 10 років в космос був відправлений повноцінний український супутник.
Старт американської ракети-носія Falcon 9 із бази Космічних сил США на мисі Канаверал пройшов штатно.
Читайте також: Тафтай обіцяє, що тепер до 2025 року Україна матиме уже вісім супутників
Разом з українським супутником "Січ-2-30" в рамках місії Transporter 3 на орбіту Землі буде доставлено ще 104 космічних апарати.
Нагадаємо, "Січ-2-1" ("Січ-2-30") за початковим планом мав бути відправлений на орбіту у грудні 2021 року. Однак старт ракети-носія компанії Space X було перенесено, спочатку на 10 січня 2022 року, а потім на 13 січня.
Оглядовий космічний апарат має стати першим з орбітальної групи українських супутників на орбіті Землі. Згідно проекту Космічної програми України, до 2025 року в космос планують вивести ще сім космічних апаратів зондування Землі (крім "Січ-2-1") – шість з високою просторовою розрізненістю й один супутник з надвисокою просторовою розрізненістю.
Згідно з повідомленням КБ "Південне", вітчизняний космічний апарат відокремився від другого ступеня американської ракети-носія через 1 годину 23 хвилини після старту.
Відзначається, що засобами Національного центру управління та випробувань космічних засобів, розташованого поблизу міста Дунаївці, після двох сеансів зв’язку, під час третього витка установлено стійкий зв’язок з космічним апаратом "Січ-2-1". Всі бортові системи супутника працюють у штатному режимі, сонячні батареї розкриті.
Читайте також: В Україні з'явиться лабораторія для натурних випробувань іонно-плазмових двигунів