xcounter
#

Протикорабельні ракети Harpoon їдуть до України - офіційна заява Пентагону (відео)

Harpoon
Harpoon
34023

Протикорабельні ракети Harpoon та пускові Harpoon Coastal Defense System будуть передані Данією

Данія посилить Збройні Сили України протикорабельними ракетами Harpoon та наземними пусковими установками для їх запуску.

Про це офіційно під час брифінгу повідомив міністр оборони США Ллойд Остін, який був максимально лаконічним і повідомив наступне: "Данія надасть пускову установку та ракети Harpoon для захисту узбережжя України".

Читайте також: Україна все ж таки отримає 105-мм гаубиці L118: що це за зброя і чи буде вона ефективною

Деталі постачання, строки та кількість комплексів поки не оголошено. Водночас відповідь на питання, чому саме Данія - очевидний. Бо саме ця країна мала на озброєнні єдиний у своєму роді комплекс Harpoon Coastal Defense System, який також відомий за абревіатурою HCDS.

Відповідно до Military Balance за 1994 рік у Данії було дві батареї. Також у мережі доступне промо-відео Harpoon Coastal Defense System, яке дає приблизне уявлення про склад батареї: машина управління, дві пускові, два електрогенератори, та вочевидь машини заряджання та транспортні машини.

Він знаходився на озброєнні країни з 90-х по 2003 рік і достовірних відомостей де саме перебуває ця система, в якому вона технічному стані - було під величезним питанням. Прийманні у публічній площі жодних новин про його стан не було.

Harpoon Coastal Defense System
Harpoon Coastal Defense System

Таким чином Україна значно посилює оборону свого узбережжя. Водночас треба враховувати, що дальність польоту Harpoon значно менша за можливості "Нептуна".

Поки не відомо, яку саме версію ракети буде передавати Данія. За Military Balance данські збройні сили мають у своєму розпорядженні RGM-84L Harpoon Block 2, який має дальність пуску у 124 км та може працювати в умовах узбережжя. У такому випадку, з позиційного району на південь від Одеси Harpoon може закрити наступну зону:

Також треба взяти до уваги час на розгортання нової системи та підготовки до розрахунків для її успішного використання. Водночас за останній час вже були випадки, коли повідомлення про передачу зброї від союзнкиів співпадало, або навіть приходило із запізненням відносно вже бойового використання.

Наприклад, така ситуація склалась із ракетами Brimstone. Поки у Британії розповідали про намір передати і роботу з інтеграції її до наземної пускової, вона вже знищувала армію РФ.

Читайте також: Чому РФ ударами "Оникс" та Х-35 по Україні знищила оборону Індії та тепер може викинути ці ракети на звалище