Про окремі "вузькі місця" в український боєприпасній галузі розповів президент компанії - глава правління ДАХК "Артем" (входить до складу ДК "Укроборонпром") Володимир Зімін.
За його словами, однією з найбільших проблем у налагодженні в Україні власного закритого й повного циклу виготовлення боєприпасів є відсутність виробництва продуктів спеціальної хімії, зокрема вибухових речовин — гексогену, окфолу та порохів.
Читайте також: Президент ДАХК "Артем" Володимир Зімін: Відновлення галузі спецхімії для боєприпасів в Україні займе близько трьох років
У зв’язку з чим вітчизняні підприємства змушені імпортувати ці речовини за "не дуже вигідними цінами" й мають багато складнощів та додаткових витрат, пов’язаних з перевезенням цих небезпечних речовин.
"Також у нас відсутнє виробництво піроксилінових порохів і слабо розвинуте виробництво капсулів для патронів стрілецької зброї. Для останніх взагалі немає виробництва, ну, окрім "Бердана", а весь розвинутий світ уже давно перейшов на тип капсулів "Боксер", - додав Володимир Зімін в інтерв'ю виданню АрміяInform.
Крім того, існує й досі невирішена проблема з виробництвом гільз.
Все це робить процес виготовлення нових снарядів для артилерії досить складним завданням й може привести до виникнення гострих проблем з виробництвом й на новому патронному заводі, який планують побудувати в Україні.
Як відзначив очільник ДАХК "Артем", над розв'язанням цих питань працюють кілька українських підприємств, таких як НВО "Павлоградський хімічний завод" (над опануванням виготовлення спецхімії). Своє чергою, виробництво капсулів типу "Боксер" можна розвернути на Шосткинському казенному заводі "Імпульс", при цьому зробити це потрібно якнайшвидше.
"Виробництво піроксилінових порохів та капсулів типу "Боксер" - важливе питання національної безпеки, яке слід вирішувати вже сьогодні", - наголосив президент "Артему".
Також він відзначив, що для успішного вирішення всіх цих складних питань потрібно створити певну кооперацію за участю тих підприємств українського ОПК, які мають певний потенціал у такому виробництві.
Читайте також: Президент ДАХК "Артем" Володимир Зімін: виробництво боєприпасів в України повинно спиратися на реальні потреби та фінансові можливості ЗСУ