У відкритому доступі з’явились дані про намір США модернізувати авіабазу "Кечкемет" в Угорщині, яка наразі використовується в рамках різних місій НАТО, і котру активно використовують самі угорські ВПС. Передбачається, що після проведених робіт цей аеродром можна буде використовувати як постійний пункт базування літаків тактичної авіації ВПС США типів A-10 та F-15, і також – військово-транспортних літаків типу C-5 Galaxy.
Сама по собі така інформація уже привертає увагу, бо до цього моменту не було прецеденту, коли США на постійній основі розгортали свої літаки в Угорщині, були лише епізодичні розгортання підрозділів з F-15 та F-16 на угорській території.
Читайте також: Україна отримала від США третій Patriot, сотні Stinger та ще зброї на 425 млн доларів

Але схоже, що у цій історії деякі ЗМІ вирішили аж занадто поспішити із висновками, які можуть виявитись взагалі перебільшенням. І тут ми маємо на увазі саме те, що британське видання The Telegraph на основі вище викладених даних оголосило, що США начебто збираються розгорнути ядерну зброю на території Угорщини, а саме – на авіабазі "Кечкемет".
У своїх висновках автори видання виходять із доволі простих аргументів. Мовляв, F-15 є носієм вільнопадаючих атомних бомб B61-12, які планується розмістити на авіабазі "Лейкенхіт" у Великій Британії. Ну і також – що США в рамках стратегії стримування Росії у Європі планують опиратись і на власний потенціал також.
Але при цьому слід зауважити, що за наявними даними модернізація авіабази "Кечкемет" в Угорщині матиме відносно обмежений масштаб: будівництво стоянки для літаків тактичної авіації, оновлення освітлення на аеродромі та побудова нових під’їзних шляхів до бази, передбачені витрати на ці роботи – 22 мільйони доларів.

Якби ж при цьому була мова про те, що США реально планують розгортати ядерне озброєння на авіабазі "Кечкемет", то в переліку робіт вище фігурував би ще один неймовірно важливий пункт – будівництво об’єктів для зберігання тактичних ядерних боєприпасів.
Але так як будувати такий елемент інфраструктури на угорській авіабазі "Кечкемет" плани поки не заявляються, то саме це і дає підстави для припущень, що висновок про можливе розміщення там тактичної ядерної зброї – є м’яко кажучи поспішним.
Окреслимо, що за даними The Military Balance 2024 військово-повітряні сили Угорщини мають в своєму розпорядженні 14 JAS 39 Gripen, вісім Ми-24 та 20 вертольотів H145M.
Читайте також: Всі країни Скандинавії замовлять нову єдину БМП і це не обов'язково буде CV90