xcounter
#

Полонений розповів, як рашисти намагались врятувати ракетний крейсер "Москва" - багато трупів та повний провал з організацією

38187
Полонений розповів, як рашисти намагались врятувати ракетний крейсер "Москва" - багато трупів та повний провал з організацією

Після того, як рашиський моряк побачив як "рятують" екіпаж крейсеру "Москва" він перевівся у "піхоту", де його пораненого кинули у першому ж бою

Служба Безпеки України оприлюднила допит полоненого російського моряка, який брав участь у невдалій спробі провести рятувальну операцію зі знищеним ракетами "Нептун" ракетного крейсера "Москва". Він потрапив у полон після того, як після побаченого перевівся "на берег" у піхоту" та без жодної додаткової підготовки був кинутий у бій.

"Там було багато трупів і в основному порятунок відбувався дуже сумно [ориг. - печально]. Корабель втратили, він потонув, його не змогли відбуксирувати… Я надивився, що було на "Москві", і не хотів далі бачити, що посередині моря вмираєш. Це дуже страшно. І я відмовився..." - розповів полонений.

Читайте також: Франція передає ЗСУ чверть своїх САУ CAESAR: яка "монструозна" артилерія є в запасах, щоб підсилити ЗСУ

Про те, що операція дійсно відбувалась дуже "печально" говорить і ціла низка фактів, зокрема зафіксовано великий часовий проміжок між ураження крейсера та виходом з Севастополя необхідного наряду рятувальних сил. Тобто поки був наданий наказ на проведення операції, поки його почали виконувати, рашиські моряки з "Москви" були просто кинуті командуванням Чорноморського флоту РФ помирати. І в цілому була повторена ситуація із загибеллю підводного човна "Курск", коли відстрочення рятувальної операції є головною причиною втрати всього екіпажу.

Тобто коли рятувальні судна підійшли до крейсера, скоріш за все, рятувати там було просто нікого. Звісно після такого будь-яке бажання виходити у море, розуміючи, що тебе кинуть помирати просто у морі у рашиських моряків не було. Але і у піхотних підрозділах армії РФ ситуація не краща, розповів полонений, який після побаченого пішов воювати "у піхоті".

"Нас відправили у розвідку, 30 осіб на двох БТРах, потрапили під мінометний обстріл. Одразу багато загиблих, поранених. Я валявся стикаючи кров'ю, командири сказали, що треба кинути поранених, бо інакше не втечеш. Вони просто втекли", - розповів полонений.

Також він додав, що жодної підготовки після "списання на берег" він не проходив, він навіть не знав, як накласти жгут, перев'язали його вже бійці ЗСУ.

Читайте також: Великобританія вже проводить загальновійськову підготовку українських військових у себе на полігонах