xcounter
#

Поляки достроково назбирали на Bayraktar TB2 для України

2571
Bayraktar TB2
Bayraktar TB2

​Ще один збір коштів на Bayraktar TB2​ для України успішно завершився

У Польщі завершився збір коштів на ударно-розвідувальний дрон Bayraktar TB2 для України. При цьому це відбулось достроково, завдяки внескам понад 200 тисячам осіб, які за 26 днів зібрали 22,5 млн злотих (близько 4,74 млн євро).

Цей збір було оголошено журналістом Славоміром Сераковським 28 червня, який сьогодні, 24 липня, повідомив про успішне досягнення необхідної суми. Але збір не припинений, а додаткові кошти підуть на іншу допомогу Україні.

Читайте також: Іранські дрони вже нібито пливуть у РФ: що необхідно знати про БПЛА та їх виробництво в Ірані

"Збір буде активний ще кілька днів, для всіх, хто не встигне або тільки зараз дізнається. Приєднуйтесь! Ми робимо це для їхньої та нашої безпеки. Ми будемо з ними до перемоги над Росією!", - йдеться на сторінці акції.

Зазначимо, що раніше кошти, якщо не брати Україну, зібрала Литва, але компанія Baykar повідомила, що не буде брати кошти і попросила їх направити на інші потреби, зокрема на них було закуплено високоточні боєприпаси та інше спорядження.

Аналогічне рішення турецька компанія прийняла і після українського збору 600 млн гривень, яку проводив Благодійний Фонд Сергія Притули, три Bayraktar TB2 передаються також безкоштовно. А аналогічні збори зараз тривають у Норвегії та Канаді, хоч й з трохи меншим темпом. Тому, скоріш за все, Baykar все ж таки почне брати кошти за свою роботу.

Тим паче, що майже всі потужності компанії законтрактовані безпосередньо Україною. За повідомленням Міноборони України, з 24 лютого закуплено та отримано близько півсотні Bayraktar TB2 й очікуються ще десятки.

Bayraktar TB2

Водночас поляки не зупиняються лише на Bayraktar TB2, зараз активно йде збирання коштів на дрони-камікадзе Warmate. І це не рахуючи тієї допомоги, яку Польща здійснює для українських біженців, як на волонтерському, так і державному рівні.

Варто нагадати, що Польща передає Україні сотні одиниць важкої бронетехніки, включно з танками, САУ Krab, ПЗРК та інше озброєння, обладнання та амуніцію на мільярди доларів. Також у Польщі вже розгорнули виробництво деякі українські оборонні компанії.

Читайте також: ЗСУ завершують вогневе відрізання армії РФ поблизу Херсону: всі автомобільні мости уражено