Хоча, якщо бути точним, то швидкохідний катер-перехоплювач HSI32 був розроблений французькою компанією CMN, і за переданими технологіями виготовлений у Саудівській Аравії.
Катер може бути застосований для проведення морських ударних операцій, пошуку та спасіння (SAR), морської безпеки, захисту конвоїв, морської поліції, боротьби з піратством, захисту цивільних судів та морських об'єктів, а також для контролю за незаконною імміграцією, торгівлею людьми та контрабандою.
Читайте також: ССЗ "Нібулон" побудує п'ять нових 32-метрових патрульних човнів для Держприкордонслужби (фото)
HSI32 є частиною сімейства DV-перехоплювачів компанії CMN. Як і катер проєкту DV15 (виготовлено понад 45 одиниць), катер створений на конструкції плануючого корпусу Deep Vee. Його довжина 32,2 м, ширина 7 м, максимальна осадка 1,4 м. Екіпаж - 12 чоловік. Для пошуково-рятуальнних робіт може перевозити до 64 осіб особового складу.
Катер може розвивати максимальну швидкість у 43 вузли.
Довідково:
Один вузол дорівнює 1,852 км на годину, тобто катер може розвивати швидкість майже у 80 км/год. Для порівняння - малі броньовані катери проєкту 58155 "Гюрза-М", які є у складі ВМС України, мають максимальну швидкість у 25 вузлів. При довжині "Гюрзи-М" у 23 м; ширині - 4,8 та осадці в 1 м.
Високі ходові характеристики саудівському катеру-перехоплювачу HSI32 забезпечує силова установка, яка складається з трьох дизельних двигунів, двох головних генераторів і трьох водометів (два рульових і один стартовий).
Тривалість ходу - близько 800 морських міль на швидкості 12 вузлів і 580 морських міль на швидкості у 33 вузли.
Що ж до зброї, то її перелік виглядає достатньо скромно. Катер може бути оснащений однією дистанційно керованою башнею з 20-мм автоматичною гарматою. По бортам - кулемети калібру 12,7 мм.
Стандартне оснащення HSI32 включає в себе систему управління та контролю (C2), а також канал передачі даних, з'єднаний із супутниковим зв'язком. Катер може бути також оснащений радіопеленгатором, оглядовим та навігаційним радаром та оптико-електронною системою спостереження.
Будівництво катеру здійснювалосьу рамках підписаного у 2018 році контракту з Францією на поставку 39 катерів-перехоплювачів HSI-32. Будівництво катерів здійснюється в рамках програми розвитку Саудівської Аравії "Бачення 2030" (Vision 2030), що передбачає збільшення частки оборонних тних закупок у національних виробників до 50%.
Попередня домовленість про будівництво катерів HSI-32 для Саудівської Аравії було підписано з французькою судово-будівельною компанією CMN (Constructions Mecaniques de Normandie) на початку 2016 року. Саудовська компанія Zamil Offshore Services 13 квітня 2018 року уклала з CMN твердий контракт на будівництво 39 катерів-перехоплювачів HSI-32 для "однієї з державних структур Саудівської Аравії".
Вартість контракту склала $480 млн.
У рамках домовленостей 19 катерів будуть побудовані CMN на підприємствах у Шербуре (Франція), а інші 20 - на потужностях Zamil Ship Manufacturing Company у Саудівській Аравії (за іншими джерелами: 21 од. CMN та 18 од. Zamil Ship).
Україна також пристала до французських морських пропозицій.
Нагадаємо, 5 червня цього року міністр МВС Арсен Аваков повідомив, що "у контракті між Держприкордонслужбою та французькою компанією ОCEA прямо прописано виготовлення 5 кораблів із 20 на українському підприємстві. Виходячи з аналізу на цей час, французькі партнери зупинили свій вибір на компанії "Нібулон", що знаходиться у Миколаєві. … Після реалізації цього проекту, Україна буде розпоряджатися технологіями і зможе виготовляти кораблі з морського алюмінію на материковій частині держави. Локалізація виробництва і була ключовою вимогою при цьому контракті".
Міжурядову рамкову Угоду між Україною та Францією щодо офіційної підтримки у посиленні системи морської охорони та безпеки кордонів було підписано сьогодні, 19 листопада минулого року, у Парижі під час правоохоронної виставки Milipol 2019.
За умовами цієї Угоди, загальна вартість контракту складе 136,5 млн євро, а додаткова комплектація нових катерів (окрім 25% суден, що буде побудована на суднобудівному заводі України в повному обсязі) буде вироблена на вітчизняних підприємствах.
У свою чергу, Міністерство оборони України вирішило закупити сучасні швидкохідні ракетні катери у Великобританії за кредитні кошти. З перспективною їхнього виготовлення в Україні. Передбачається кредитування британською стороною проєкту ВМС ЗСУ у розмірі 1,25 млрд фунтів стерлінгів.
Читайте також: Вісім ракетних катерів за ціною корвета: чи варто приймати пропозицію Великобританії