xcounter
#

По Рязанському НПЗ знову прилетів таємничий дрон "Лютий" на 1000 км, і це важливо

19342
Пожежа після влучання по Рязанському НПЗ, 13 березня 2024 року, зображення з відкритих джерел
Пожежа після влучання по Рязанському НПЗ, 13 березня 2024 року, зображення з відкритих джерел

Застосування потужних далекобійних дронів-камікадзе з нашої сторони стає більш систематичним

За повідомленнями російських ресурсів, вночі сьогодні 13 березня 2024 року зазнав Рязанський нафтопереробний завод, розміщений за 450 кілометрів від кордону з Україною. Було зафіксовано зокрема влучання у вакуумну установку цього НПЗ, що по суті означає ймовірну зупинку виробництва на цьому підприємстві на тривалий час.

При цьому рашисти заявляють, що і для удару по Рязанському НПЗ також було застосовано український далекобійний дрон-камікадзе "Лютий", котрий раніше був помічений під час атаки на авіазавод в Таганрогу 9 березня 2024 року. Ну і також – під час удару по стратегічно важливому металургійному комбінаті в Ліпєцку наприкінці лютого 2024 року.

Читайте також: Спочатку Данія віддала ЗСУ всі САУ CAESAR, тепер від неї ще будуть "Цезарі", але є нюанс
На фото - ймовірно, дрон-камікадзе "Лютий", який було застосовано для удару по Рязанському НПЗ, 13 березня 2024 року

Від Defense Express зазначимо, що наведені вище дані з рашистських ресурсів можуть свідчити про те, що застосування із нашої сторони далекобійних та потужних дронів-камікадзе набуває все більш системних ознак.

При цьому слід відзначити також високу точність влучання, бо у випадку із вакуумними установками на НПЗ йдеться про, що "пташка" має влучити у своєрідну "колону" діаметром кілька метрів та висотою в кілька десятків метрів (конкретні параметри установки можуть коливатись, залежно від конкретного заводу).

Модель безпілотника "Лютий", листопад 2023 року

Також при цьому слід наголосити, що дрон-камікадзе "Лютий" як вітчизняна розробка продовжує лишатись дещо таємничим. Бо із його характеристик у відкритому доступі наразі відомо лише про два параметри – дальність польоту до 1000 кілометрів та маса бойової частини в 75 кілограмів.

Нагадаємо, що вперше зовнішній вигляд дрона-камікадзе "Лютий" було показано лише в листопаді 2023 року, але при цьому демонструвалась лише модель цього літального апарата.

На перших порах роботи над проектом дрона "Лютий" заявлялось, що цей безпілотник буде багатоцільовою платформою. Чи була ця характеристика реалізована в підсумку, чи ж "Лютий" був реалізований лише саме як одноразовий дрон-камікадзе – у відкритому доступі вказівки відсутні.

Перелік дронів-камікадзе, які були зафіксовані під час ударів по РФ, зокрема дрон-камікадзе "Лютий", інфографіка від H I Sutton
Читайте також: США виділяють перший в 2024 році пакет допомоги для України на $300 млн