xcounter
#

США виділяють перший в 2024 році пакет допомоги для України на $300 млн

2857
Ракетна система HIMARS, фото — U.S. DoD
Ракетна система HIMARS, фото — U.S. DoD

Детальний склад допомоги в цьому пакеті буде відомим дещо пізніше

Ввечері у вівторок 12 березня 2024 року радник Білого дому з національної безпеки Джейк Салліван оголосив про виділення пакету військової допомоги для України на суму 300 мільйонів доларів.

Було заявлено, що до складу цього пакету входитимуть зокрема 155-мм артилерійські снаряди та ракети до M142 HIMARS, та «додаткове озброєння». Однак детальний набір допомоги в цьому пакеті буде розкрито дещо згодом. Відзначимо, що на момент цієї публікації ані Білий Дім, ані Пентагон додаткових повідомлень по військовій допомозі для України поки не давали.

Читайте також: "Новатор" пройшов випробування з модулем під 14,5-мм кулемет, і це цікава деталь
155-мм гаубиця M777 в строю ЗСУ

Під час свого брифінгу Салліван зазначив також, що гроші на цей пакет військової допомоги для України вдалось відшукати за рахунок економії в прямих контрактах, які укладав Пентагон.

Наголосимо, що цей пакет допомоги від США для України став першим у 2024 році на тлі того, що основний пакет фінансування для нашої країни в 60 мільярдів доларів Конгрес досі не ухвалив ще з грудня 2023 року.

Інфографіка, що відображає увесь арсенал РСЗВ M270A1 та M142 HIMARS, зображення з відкритих джерел

Водночас, маємо також додати, що в оголошеному сьогодні ввечері пакеті на 300 мільйонів доларів для ЗСУ лишається певна інтрига. А саме – чи буде таки підтверджене повідомлення від видання Politico, в якому заявлялось про те, що адміністрація Байдена в цьому пакеті збирається виділити для України зокрема "певну кількість" оперативно-тактичних ракет ATACMS Block I із касетною бойовою частиною

Про всяк випадок, нагадаємо характеристики таких ракет: дальність стрільби - 165 км, стартова маса – 1650 кг, зокрема маса БЧ – 570 кг, в спорядження якої входить 950 суббоєприпасів M74, кожен з яких може накривати площу до 15 квадратних метрів. Ймовірне відхилення від цілі – до 250 метрів, система наведення – інерційна, з використанням лазерного гіроскопа.

Тактичні ракети MGM-140 ATACMS та M142 HIMARS, ілюстративне зображення з відкритих джерел
Читайте також: Стало зрозуміло, як саме С-400 збиває ракети HIMARS (відео)