Південна Корея прагне активно впроваджувати безпілотні технології для своїх Повітряних сил на фоні того факту, що їхній новітній винищувач п’ятого покоління KF-21 Boramae вже близький до старту масового виробництва — однією з компаній, що очолить ці національні зусилля, буде, звичайно, Korea Aerospace Industries (KAI), як виробник передусім того ж KF-21, а також FA-50 та низки різних безпілотних літальних апаратів.
Як розповідають у виданні Defense News, на ексклюзивному для видання брифінгу неназваний представник компанії KAI розповів про чотириетапну "дорожню карту" з оснащення повітряних сил Південної Кореї як пілотованими, так і безпілотними системами, включно з KF-21 та FA-50, безпілотними винищувачами і також малорозмірними безпілотними літальними апаратами.
Читайте також: Південна Корея замінить ударні AH-1 Cobra на H155 від Airbus
Відзначається, що компанія вже реалізує перший етап цієї "дорожньої карти MUM-T" (manned-unmanned teaming), у рамках цього етапу спільно з повітряними силами створюються технології, які дозволять втілити концепцію поєднання безпілотних та пілотованих систем за допомогою гелікоптерів і безпілотників повітряного базування. Як тільки цю концепцію протестують, то в KAI перейдуть на випробування з більш потужними безпілотниками у поєднанні з навчально-бойовим літаком FA-50.
Другий етап триватиме з 2025 по 2028 рік, як результат має бути продемонстровано здатність FA-50 керувати одночасно до чотирьох повітряних безпілотних платформ. Передбачається виконання таких завдань, як ведення радіоелектронної боротьби, розвідувальні завдання, а також здійснення ударів.
Третій етап має завершитися до 2037 року, і тут вже йдеться про перехід технологій від FA-50 до винищувача KF-21. Паралельно KAI має вийти на стадію проєктування і виробництва так званого "вірного веденого" безпілотника. Один KF-21 має керувати також до чотирьох таких дронів, а кожен з них — ще до чотирьох менших безпілотників. Відзначається, що роботи над "вірними веденими" вже ведуться.
Зрештою, четвертий етап, що має стартувати з 2038 року, передбачає повноцінне засвоєння етапу MUM-T і перехід до створення "системи систем", тобто по суті йдеться про бойову авіаціну систему наступного покоління з поєднанням винищувачів, безпілотних платформ, новітнього озброєння, бойової "хмари" тощо.
Читайте також: Найбільші українські виробники дронів досі не отримали контракти, завантаження лише на 5-15%