Як повідомила прес-служба ДК "Укроборонпром" Казенне підприємство передало Міністерству оборони нову станцію в рамках Держзамовлення цього року.
Модернізований варіант цієї станції моє збільшену дальність дії, покращені параметри траєкторної обробки та розширені функціональні можливості, реалізовані за рахунок сучасних програмних рішень.
Читайте також: КП "НВК "Іскра" продовжує роботу над створенням новітньої багатофункціональної РЛС майбутнього (відео)
РЛС такого типу може додатково комплектуватись виносними робочими місцями – що дозволяє управляти станцією у повному обсязі на відстані до 300 метрів. Крім того, 35Д6М може опціонально комплектуватись обладнанням для взаємодії безпосередньо із зенітно-ракетними комплексами (власне це основна обзорна РЛС комплексів ЗРК типу С-300).
"Іскра має багаторічний досвід у виготовленні та модернізації виробів типу 35Д6, 36Д6 (що цілком логічно, з огляду на те, що ця РЛС, також відома як СТ-68У або 19Ж6 прийнята на озброєння та випускалася і СРСР з 1980 року, свого часу витіснивши російську розробку від ВНИИРТ)", - відзначив директор КП "НВК Іскра" Юрій Пащенко.
"Фахівці нашого підприємства забезпечують технічний супровід роботи РЛС протягом всього циклу експлуатації станцій, як на території України, так і далеко за її межами. Це вкрай важливо для військової техніки, яка повинна цілодобово та безперервно виконувати бойове чергування та забезпечувати контроль за повітряним простором країни", – додав він.
Як відзначили в прес-службі, експортний варіант радару – 36Д6М представники закордонних країн цінують за його надійність та невибагливість в експлуатації.
Власне, такі мобільні трикоординатні радіолокатори кругового огляду сантиметрового діапазону неодноразово постачалися, наприклад, силовим відомствам США (36Д6 від КП "НВК Іскра" поставлені у цю країну у 2008, 2010, 2017 та 2018 роках).
Читайте також: НВК "Іскра" уклало черговий контракт на постачання РЛС з США