Вогнеметна система "Спека" калібром 122-мм на шасі "Дозор-Б" є машиною унікальною - подібного роду систем українське військо ще не має, на відміну від армії РФ, яка має і важкий самохідний вогнемет ТОС "Буратино" та вогнемет на колісному шасі ТОС-2 "Тосочка".
Відтак, як розповідав Defense Express, українські військові висловили своє пряме зацікавлення системою "Спека".
Читайте також: Швидкість і вогонь: перші фото нової 122-мм вогнеметної системи "Спека" на базі "Дозору-Б"
У системи "Спека" є й інша особливість – ця бойова машина розроблялась та виготовлялась у кооперації одразу трьох підприємств - ХКБМ ім. Морозова, яке власне є розробником "Дозору", ДП "Шепетівський ремонтний завод", яке відповідає за пакет направляючих для малогабаритної системи запуску нових боєприпасів та ДАХК "Артем" - безпосередній розробник та виробник нових засобів враження.
Проект "Спеки" розроблений за участю фахівців Центрального науково-дослідного інституту ОВТ ЗС України.
Ідея розробки легкої мобільної вогнеметної системи "Спека" на базі ТБКМ "Дозор-Б" народилась у "надрах" Управління високоточної зброї та боєприпасів Концерну "Укроборонпром". А відповідне рішення на запуск внутрішньої ДКР по розробці системи"Спека" приймало керівництво Концерну.
Ми також розповідали про характеристики самохідного вогнемета "Спека". Зокрема – що у корпусі машини "Дозор" розміщено 10 направляючих із термобаричними снарядами, що мають дальність стрільби до 7 кілометрів.
При цьому, щоправда термобаричний реактивний снаряд у калібрі 122-мм РС-122ТБ під нову РСЗВ "Спека" на базі "Дозор-Б" зараз перебуває у плановому графіку розробки.
У планах розробників – створити й роботизовану версію самохідного вогнемета "Спека".
Ну а поки що – ми презентуємо фото цієї системи у новому камуфляжному окрасі, який був введений у Збройних Силах України 7 липня. Побачити наживо "Спеку" можна буде на статичній експозиції, яка буде представлена в Києві на 30-річчя Незалежності України.
Читайте також: Новий камуфляж бронетехніки ЗСУ на прикладі БТР-4, що змінилось (фото)