В період з 2015 року КНР продала Пакистану озброєння на загальну вартість 8,2 мільярди доларів. При цьому за підсумками періоду 2020-2024 років саме Пакистан був найбільшим експортним покупцем озброєння китайського виробництва, а сам Китай був четвертим за величиною гравцем світового ринку озброєння.
Настільки тісна співпраця між китайською та пакистанською сторонами може суттєвим фактором, який потім впливатиме на перебіг можливих нових конфліктів між Індією та Пакистаном. Тим більш, що офіційний Пекін демонструє пряму підтримку офіційного Ісламабаду, пише в своїй публікації портал Defense News.
Читайте також: Чим Пакистан збивав індійські винищувачі та до чого тут Китай

Автори видання уточнюють, що цифри по фінансовим показникам поставок озброєння з Китаю до Пакистану брали на основі даних від SIPRI. Найбільш вагомими китайські поставки для Пакистану стали зокрема в сегменті авіації - понад половина із 400 винищувачів в строю пакистанських ВПС припадає на літаки типів JF-17 та J-10C.
І також – сегмент засобів протиповітряної оборони: Пакистан покладається саме на китайські ЗРК малої дальності FM-90 (HQ-7), ЗРК середньої дальності LY-80 (HQ-16) та комплекси великої дальності HQ-9.
Якщо повертатись до даних за попередні 5 років, то Пакистан у 2020-2024 роках отримав аж 63% від усіх поставок зброї з Китаю на зовнішні ринки. Що зокрема підкреслює ексклюзивний характер військово-технічної співпраці між Пекіном та Ісламабадом.

Засоби протиповітряної оборони китайського виробництва в розпорядженні Пакистану показали себе ефективно при відбитті ударів ракетами та дронами Індії. Винищувачі китайського виробнцтва в строю пакистанських ВПС змогли зокрема збити мінімум один Rafale.
Оці всі показові факти Китай може далі використати для зміцнення свого геополітичного престижу та зміцнення своїх позицій на світовому ринку озброєння.
Читайте також: Пакистан має новітні таємничі ракети Fatah на 140 км та 400 км проти С-400, але хто їх дав