xcounter
#

На яких шикарних умовах Швеція продає свої нові Gripen NG: красномовний приклад Індії для України

Gripen E (фото: Saab)
Gripen E (фото: Saab)
26260

Gripen NG - остання версія шведського винищувача, до якого Saab додає не просто локалізацію виробництва, а й трансфер технологій та можливість самостійного обслуговування та модернізації

Шведський багатоцільовий винищувач Gripen вже визнаний у Повітряних силах України таким, за який варто боротись. Тобто прикласти максимальні зусилля для того, щоб він разом із F-16 посилив захист українського неба.

Водночас шведський Saab готовий на дуже широкі та дійсно шикарні умови співробітництва. Про що говорить пропозиція для Індії у межах тендеру, який оголосили повітряні сили країни.

Читайте також: Хто буде змагатися за літак F/A-XX для флоту США і на якому етапі знаходиться програма

Відповідно до офіційного повідомлення, Індії пропонується 114 винищувачів Gripen E, тобто найсучаснішої версії NG. З цих 114 машин, відповідно до умов тендеру, 96 мають бути побудовані у самій Індії, де має бути створено локалізоване виробництво.

Також Saab готовий створити науково-промисловий центр, який буде займатись модернізацією літаків після завершення їх виробництва, підтримувати їх у льотному стані та розширювати номенклатуру їх озброєння.

Кінцева вартість цієї пропозиції не оголошена, але цілком можливо, що Saab готовий активно торгуватись, бо ситуація, коли нових замовлень на Gripen немає вже дев'ять років, доволі красномовна.

А для України Gripen цілком може стати дуже зручною машиною у розрізі формули "винищувач для Перемоги" та "винищувач після Перемоги". І саме у такому ключі й варто розглядати цю машину, бо поки у Швеції не готові передавати наявні машини, а гіпотетична кількість Gripen з усіх джерел значно менша ніж вже оголошена кількість F-16 для ЗСУ.

Читайте також: На скільки важливим для РФ є завод "Кремний ЭЛ", який лише у 110 км від кордону з Україною