Зенітна самохідна установка ЗСУ-23-4М А1 "Рокач" вже успішно несе службу на передовій та захищає українське небо. Про це говорить відео, який боєць ЗСУ поширив в мережі.
На ньому зафіксована робота по повітряній цілі із засідки. На камеру також попало бойове відділення, яке й дозволило ідентифікувати машину саме, як "Рокач", завдяки сучасним моніторам та оновленій системі керування вогнем.
Читайте також: Т-72Б3, як виродок російського танкобудування: розгромний огляд танкіста-навідника ЗСУ трофейної машини (відео)
Але попри модернізацію шляхом повного оновлення системи управління вогнем, включно зі встановленням РЛС на основі цифрової антенної решітки, зенітники працюють у ручному режимі та лише з оптичним каналом. Таке рішення вже викликало велику кількість запитань до автора. Але він пояснив це дуже коротко: "в даному випадку працюємо в ручному режимі, так треба".
А одним з небагатьох пояснень, чому саме обрано такий режим залишається скритність. У випадку вмикання РЛС її випромінення буде за доволі невеликий час зафіксоване ворожими станціями радіоелектронної розвідки, визначено координати зенітної установки та завдано артилерійський удар.
![РЛС рокач](/media/contentimages/127629f1f9337edd.jpg)
Цікаво, що розробник "Рокача" ДП "Завод "Арсенал" передбачив саме подібний сценарій використання зенітної установки, тому у версії А2 передбачено встановлення додаткової оптиколокаційної системи. Але станом на 2021 рік про їх замовлення не йшлось.
![ЗСУ-23-4М А2](/media/contentimages/d5d629f1f618e1ea.jpg)
Відомо, що на 2022 рік планувалось закупівля певної кількості ЗСУ-23-4М А1, завдяки тому, що машина успішно пройшла відомчі випробування і знаходилась на постачанні Збройних Сил України.
Читайте також: Бійці ССО ледь не впритул "розстріляли" ворожу БМП-2 з РПГ (відео)