xcounter
#

МіГ-29 в строю ЗСУ вперше "засвітився" із французькою AASM Hammer (фото)

15139
Сімейство французьких керованих AASM, ілюстративне фото з відкритих джерел
Сімейство французьких керованих AASM, ілюстративне фото з відкритих джерел

Чи могли знадобитись суттєві переробки для адаптації, і що це взагалі за бомба

У відкритому доступі з’явилось фото винищувача МіГ-29 Повітряних Сил в ЗСУ із підвішеною керованою авіабомбою AASM Hammer-250, отриманою від Франції, на пілоні під лівим крилом. Це перше фото МіГ-29 в строю ЗСУ із французькою керованою бомбою, при чому виконане під час польоту літака.

Цікаво, що при цьому літак крім керованої бомби, несе також підвішений паливний бак, іншого навантаження там нема. Крім того, повідомлялось також, що Су-24М в строю ЗСУ також були модернізовані під французькі авіабомби Hammer.

Читайте також: Колумбія не дала ЗСУ свої Ми-17, а тепер не може полагодити через санкції проти РФ
МіГ-29 Повітряних Сил ЗСУ із французькою керованою авіабомбою AASM Hammer-250, весна 2024 року, фото наводить НІП "Тиск"

Якщо приглянемось до наведеного вище фото, то побачимо, що там зображення МіГ-29 із AASM Hammer-250 візуально схоже на зображення МіГ-29 із таємничими пілонами, вперше "засвічене" у червні 2023 року.

Як стало зрозуміло потім, на тому фото з таємничими пілонами було відображено літак, адаптований під застосування американських JDAM-ER. А дещо згодом, у серпні 2023 року на одному із офіційних відео Повітряних Сил з'явилась додаткова деталізація, як саме були адаптовані наші МіГ-29 під керовані бомби JDAM-ER.

Адаптований під JDAM-ER наш МіГ-29, серпень 2023 року, стоп-кадр з офіційного відео Повітряних Сил України

На основі цього можемо поки лише припустити, що для адаптації наших МіГ-29 під французькі AASM Hammer не були потрібні значні переробки, відносно конфігурації під JDAM-ER. Але можливо, за певний час з’являться додаткові дані, які тут зможуть суттєво доповнити картину.Нагадаємо, що про рішення передати Україні керовані авіабомби сімейства AASM Hammer Франція оголосила у січні 2024 року, і тоді була мова про орієнтовно 600 бомб на рік, або ж по 50 одиниць на місяць.

Перше застосування AASM Hammer було зафіксовано на початку березня 2024 року, тоді "приліт" був по окупантам на Авдіївському коксохіму. Також, ймовірно саме цього типу керована авіабомба була застосована для удару покомандному пункту рашистів на судну, котре викинуло на берег в Лівобережній Херсонщині.

Раніше Defense Express розповідав про те, скільки у Франції далекобійних бомб AASM Hammer та чи є вони дефіцитними. Також ми пояснювали, чим особливі Mirage-2000D, і чому мова про підсилення ними Су-24М.

Наш МіГ-29 із таємничими пілонами, червень 2023 року, фото - прес-служба Повітряних Сил України
Читайте також: Іспанія закупила у Rheinmetall під 100 тисяч 155-мм снарядів за наче аномальною ціною