xcounter
#

M777 у ЗСУ у всіх подробицях: від снарядів до системи управління вогнем та що говорять самі бійці

M777 у Збройних Силах України (фото Міноборони України)
M777 у Збройних Силах України (фото Міноборони України)
61859

Гаубиця M777 вже стала ефективним інструментом для знищення армії РФ

Збройні Сили України вже активно, а головне - результативно, використовують американські гаубиці M777 у боях проти армії РФ. Defense Express отримав від Міноборони публічні матеріали, які дозволяють розгледіти вкрай цікаві особливості цієї нової для украинского війська артсистеми, а також почути, як самі бійці відгукуються про нову зброю.

Зокрема українські артилеристи більш ніж задоволені M777 через те, що вона виявилось значно кращою за радянські системи. І мова йде не тільки про дальність пострілу, за якими M777 випереджає "Мста", а також точність, а про мобільність перенесення вогню та ергономіці.

Читайте також: У кого РФ купила Т-34, хто "злив" дані по бронетанковому заводу та чи впорався 109-річний раритет з пошуками "Москви": події тижня війни від Defense Express

M777
M777 (фото Міноборони України)

Наприклад, наведення гаубиці здійснюють одночасно два члени розрахунку кожний по своїй осі, а всі поправки закладаються у приціл. Також для зручності все необхідне для роботи з M777 вже внесено у програмний комплекс "Кропива".

M777
M777 (фото Міноборони України)

Також вкрай показовою є використання снарядів М795. Це новий американський 155-мм снаряд, який прийшов на заміну M107. У порівнянні з ним, він має більшу дальність, значно більший вміст вибухової речовини 10,8 кг проти 6,86 кг, а також покращену уламковість.

Для розуміння різниці, у 152-мм снарядах кількість вибухової речовини від 4,8 до 6,8 кг. Тобто перевага вогневій потужності одного снаряда М795 у 1,5-2 рази більша за 152-мм радянські снаряди.

М795 Снаряд
Снаряди М795 (фото Міноборони України)

Водночас, окрім снарядів М795, ЗСУ також використовують і активно-реактивні снаряди М549, що дає дальність вогню у 30 км.

Нарешті передані були не тільки гаубиці та снаряди, а й вантажівки FMTV, які є стандартними машинами у США та відрізняються броньованою кабіною.

FMTV Україна
FMTV в ЗСУ

Слід зазначити, що США не зупиняються із передачею озброєння і до України будуть надходити не тільки нові системи озброєння, а й додаткові системи до вже переданих.

Читайте також: За крок до фрази "ми вас туди не посилали": Кремль вже кидає "добровольців", а мобілізованим погрожує трибуналом